4 listopada 2016

Pierwsza wygrana rocznika 2000 na polskiej ziemi!

W pierwszym dniu międzynarodowego turnieju juniorów młodszych, który rozpoczął się we Władysławowie, Rumunia wygrała z Norwegią 21:19 (14:8), a Polska z Estonią 28:17 (16:11).

IMG_0543

Dla naszej reprezentacji z rocznika 2000 to pierwsza impreza, w której występuje  w roli gospodarza. Tydzień temu drużyna prowadzona przez Piotra Obrusiewicza w swoim debiucie na europejskich arenach wygrała turniej na Litwie.

Estończycy do Polski przyjechali w 14-osobowym składzie. Drużyna gości zaczęła od dynamicznych ataków. Przełożyło się to na prowadzenie 4:1, co poniekąd w 6 min. wymusiło przerwę na żądanie, zarządzoną przez polski sztab szkoleniowy. Gospodarze systematycznie zaczęli odrabiać straty, które zmalały do jednego trafienia. Z rzutów karnych nie mylił się Marcin Matyjasik. Do remisu 8:8 doprowadził Wojciech Dadej, przytomnie wykorzystując dobitkę. W końcowych minutach pierwszej połowy Polacy wypracowali 2-3 bramkową przewagę. W szeregach Estonii trudny do upilnowania był Alfred Timmo (6 goli do przerwy) odpowiedzialny za konstruowanie akcji ofensywnych.

IMG_0550

W drugiej połowie w polskiej bramce nastąpiła zmiana. W miejsce dobrze spisującego się Michała Wałacha wszedł Jakub Matlęga. Tymczasem przewaga Biało-czerwonych szybko zaczęła się powiększać. W 37 min estoński trener, przy stanie 21:11, poprosił o trzecią przerwę. Jego podopieczni wyraźnie opadli z sił. Przyjezdni pierwszego gola na swoje konto w drugiej części gry zapisali dopiero w 40 min. Matyjasik żądlił z prawego skrzydła i przed upływem trzeciego kwadransa zaliczył już 9 trafień do estońskiej bramki. W finałowych minutach kibice w akcji zobaczyli trzecia polskiego bramkarza, obdarzonego bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, Jakuba  Frąszczaka.