8 października 2016

Po walce Islandia lepsza od Słowacji

Islandia, w meczu o 3. miejsce towarzyskiego turnieju kobiet, pokonała w Zielonej Górze Słowację 26:25 (13:15).  Obu drużyn zabraknie podczas grudniowych mistrzostw Europy w Szwecji.

2016.10.08 Zielona Gora Pilka reczna Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017 Islandia - Slowacja N/Z Arna Sif Palsdottir radosc Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2016.10.08 Zielona Gora Handball International Tournament women season 2016/2017 Iceland - Slovakia Arna Sif Palsdottir radosc Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Początkowo nieznaczną przewagę uzyskały Słowaczki. Rywalki miały okazję do zmniejszenia strat, ale w pierwszej połowie nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. Pod koniec tej części gry Skandynawki dopięły swego i po kontrze Porey Stefansdottir doprowadziły do remisu 11:11. Na przerwę to jednak drużyna naszych południowych sąsiadów schodziła z małą zaliczką.

2016.10.08 Zielona Gora Pilka reczna Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017 Islandia - Slowacja N/Z Veronika Habankova Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2016.10.08 Zielona Gora Handball International Tournament women season 2016/2017 Iceland - Slovakia Veronika Habankova Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Islandki „goniły” wynik, wyrównywały stan rywalizacji by za moment ponownie mieć co odrabiać.  Podopieczne Axela Stefanssona udanie wykorzystywały przepis zezwalający na wprowadzenie do gry za bramkarkę dodatkowej zawodniczki. Znany wcześniej scenariusz zmienił się przed upływem 50 minuty. Tym razem to Słowaczki traciły dwa gole. Yulia Kucerova nie myliła się z 7 metra. Ułatwiło to drużynie Dusana Poloza doprowadzenie do kolejnego remisu w meczu.

2016.10.08 Zielona Gora Pilka reczna Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017 Islandia - Slowacja N/Z Adriana Medvedova Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2016.10.08 Zielona Gora Handball International Tournament women season 2016/2017 Iceland - Slovakia Adriana Medvedova Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Finałowe minuty były bardzo wyrównane. Jeszcze na 12 sek przed ostatnią syreną wynik był nierozstrygniety. Zwycięską bramkę zaliczyła Sunna Jonsdottir. W odpowiedzi rywalki trafiły tylko w słupek.

2016.10.08 Zielona Gora Pilka reczna Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017 Islandia - Slowacja N/Z Yuliia Kucerova Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2016.10.08 Zielona Gora Handball International Tournament women season 2016/2017 Iceland - Slovakia Yuliia Kucerova Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

ISLANDIA – SŁOWACJA 26:25 (13:15)

ISLANDIA: Porteindottir, Ingolfsdottir – Hansdottir 1, Stefansdottir 5, Jonsdottir 2, Asgeirsdottir, Prastadottir 5, Palsdottir 3, Haraldsdottir 7, Davidsdottir, Einarsdottir 1, Thompson 1, Oskarsdottir, Jonsdottir 1, Bjornsdottir, Orvarsdottir. Kary 10 min.