6 września 2016

Super Globe: Kielczanie zagrają z o 3. miejsce

Vive Tauron Kielce zagra o 3. miejsce w Super Globe 2016, rywalem mistrzów Polski będzie zespół gospodarzy, katarski Al. Sadd. W półfinale podopieczni Talanta Dujszebajewa przegrali z Paris Saint-Germain 25:29 (12:13). Bohaterem spotkania po stronie rywali był bramkarz Thierry Omeyer. W finale mistrzowie Francji zagrają z obrońcami tytułu Fuechse Berlin.

2016.03.01 Kielce Pilka reczna PGNiG Superliga sezon 2015/2016 Mecz Vive Tauron Kielce - Slask Wroclaw N/z Mariusz Jurkiewicz Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2016.03.01 Kielce Handball Men Polish PGNiG Superliga season 2015/2016 Vive Tauron Kielce - Slask Wroclaw Mariusz Jurkiewicz Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Kielczanie świetnie “weszli” w to spotkanie. Pierwsze trzy gole dla naszego zespołu zdobył aktywny Krzysztof Lijewski. Niestety z każdą kolejną upływającą minutą w bramce PSG “rozkręcał się” Thierry Omeyer.

Interwencje doświadczonego francuskiego bramkarza były kluczowe dla przebiegu spotkania. Dość powiedzieć, że 40-letni francuski bramkarz obronił niemal połowę rzutów zawodników naszej drużyny (45% skutecznych obron).

Dłużny swojemu vis-a-vis nie pozostawał Filip Ivić. Chorwacki golkiper kilkukrotnie znakomicie powstrzymał akcje mistrzów Francji. Do przerwy PSG prowadziło w spotkaniu nieznacznie 13:12.

Początek drugiej odsłony należał jednak do naszych rywali, którzy dość szybko powiększyli przewagę. Po kilku minutach na tablicy wyników było już 21:15. Dobra dyspozycja Omeyera utrudniała naszej drużynie zmniejszenie strat i gonienie przeciwnika. Paryżanie utrzymali prowadzenie i wygrali mecz 29:25 (13:12).

Finałową klasyfikację kibice poznają w czwartek, 8 września. Najpierw odbędą się mecze o siódme i piąte miejsce, a następnie rozpocznie się walka o medale.

Transmisja meczu o brąz od 15:55, wielki finał zaplanowano na godzinę 17:55 – oba spotkania pokaże Canal+ Sport.

Vive Tauron Kielce – Paris Saint Germain 25:29 (12:13)

VTK: Ivić, Szmal – Reichmann 5, Lijewski 5, Zorman 4, Bielecki 3, Aginagalde 3, Strlek 1, Jachlewski 1, Kus 1, Walczak 1, Chrapkowski, Paczkowski, Djukić .