19 sierpnia 2016

Juniorzy zagrają o utrzymanie w dywizji A ME

Polscy juniorzy w meczu o miejsca 13-16 mistrzostw Europy wygrali w Zagrzebiu ze Słowacją 30:27 (13:14). Biało-czerwoni w spotkaniu o 13. lokatę, dającą prawo gry w ME2018 U20, zmierzą się w sobotę ze Szwajcarią.

Mauer

Biało-czerwoni udanie rozpoczęli spotkanie. Po dwóch minutach prowadzili 3:1. Szybko jednak mecz, który stał na słabym poziomie, się wyrównał. Nasz zespół zupełnie nie wykorzystywał możliwości jednego z najskuteczniejszych zawodników turnieju. Patryk Mauer pierwsze podanie od kolegów otrzymał dopiero w 19 minucie. W końcówce pierwszej części gry, błędy w rozegraniu piłki w ataku drużyny trenera Dariusza Tomaszewskiego, przyczyniły się do tego, że to Słowacy zeszli na przerwę z nieznacznym prowadzeniem.

Po zmianie stron zespoły, do stanu 19:19, zdobywały bramki na przemian. Polacy wykorzystali dwukrotną grę w podwójnej przewadze. Pozwoliło im to wypracować 6-bramkowe prowadzenie (28:22). Ponowne, kolejne straty w ataku umożliwiły rywalom skuteczne kontrowanie i odrobienie różnicy bramkowej do dwóch trafień. W dramatycznej końcówce więcej szczęścia miał nasz zespół.

Dla obu drużyn był już szósty występ w turnieju. Tylko zmęczeniem można tłumaczyć ich bardzo słabą grę.

Polska – Słowacja 30:27 (13:14)