12 sierpnia 2016

Druga porażka juniorów w ME

Polska doznała drugiej przegranej na mistrzostwach Europy juniorów. W chorwackiej Koprivnicy Biało-czerwoni przegrali z Niemcami 22:34 (14:15). Ostatnim ich rywalem w grupie D, w niedzielę będzie Portugalia. Zespół z Płw. Iberyjskiego po zaciętej walce przegrał z Serbią 32:33 (16:16).

IMG_8920 (2)

Zespoły przystąpiły w różnych nastrojach. Na inaugurację turnieju Polacy, w sumie po dobrym występie, przegrali z Serbią, a Niemcy wysoko pokonali Portugalię.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Niemcy zdołali nawet wypracować trzybramkową przewagę (7:10). Kolejne trzy trafienia, w tym dwa z rzutów karnych, na swoje konto, zapisał Patryk Mauer. Nasz skrzydłowy wykorzystał pustą bramkę, gdy Niemcy po 2-minutowej karze wprowadzili do gry dodatkowego zawodnika. Później Biało-czerwoni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Niestety ich błędy w ataku pozycyjnym dwukrotnie wykorzystali rywale, zamieniając kontry na gole.

Po przerwie Biało-czerwoni przez 10 minut powiększyli konto zaledwie o dwa trafienia Piotra Jarosiewicza. Nic dziwnego, że Niemcy zdołali podwyższyć prowadzenie do stanu 16:20. W końcowych minutach przewaga drużyny naszych zachodnich sąsiadów nie podlegała dyskusji. Ostatnie osiem bramek meczu padło łupem Niemców.

Po drugiej porażce w grupie zespołowi Tomaszewskiego pozostaje walczyć o jak najwyższe miejsce w słabszej połówce turnieju. Najlepsze jedenaście drużyn ME awansuje do przyszłorocznych mistrzostw świata, a trzynaście zachowa status drużyny Dywizji A.

– Gramy na tyle na ile nas stać. Momentami może moi zawodnicy podejmują za szybko decyzje. Z Niemcami pierwszą połowę zagraliśmy lepiej niż dzień wcześniej z Serbią. Dziś Portugalia miała szansę na wygraną nad tym zespołem. Wówczas dalej bylibyśmy w grze.  Mamy świadomość, że jest jeszcze o co grać – podsumował trener Tomaszewski.

Polska – Niemcy 22:34 (14:15)
Polska: Antosik, Skrzypczyk, Bartosik – Bulski, Pawelec, Zarzycki 1, Dudkowski 3, Przytuła 1, Guziewicz 2, Makowski 1, Komarzewski, Jarosiewicz 6, Mauer 7, Krysiak, Olkowski 1, Rybski. Kary 10 min.
Sędziowali: Cabrejas, Sanchez (Hiszpania). Widzów 100.