2 sierpnia 2016

Islandia ponowie zwycięska

Od porażki z Islandią 24:36 (14:21) Polacy rozpoczęli drugą rundę Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Danii. Oba zespoły zmierzyły się już na poziomie kwalifikacji w Kielcach. Wówczas również wygrała Islandia 31:26. W środę nasz zespół zagra z Hiszpanią.

POL-ISL

Kilka pierwszych akcji z obu stron nie znalazło drogi do bramki. Pierwsi celowniki wyregulowali Islandczycy, którzy objęli prowadzenie 8:2. Później ta przewaga utrzymywała się, z małymi różnicami, przez pierwszą połowę. Biało-czerwonym sporo problemów sprawiała obrona 5:1. Podopieczni Rafała Kuptela często odsyłani byli na ławkę kar przez sędziów z Portugalii. Tradycyjnie skutecznością imponował Szymon Sićko (wybrany najlepszym polskim zawodnikiem meczu), który do przerwy rzucił sześć goli.

POL-ISL2

W ostatnim kwadransie zespół Kuptela popełnił dużo błędów w akcjach ofensywnych. Nic dziwnego, że rywale, zdobywając siedem bramek z rzędu, zdołali znacznie powiększyć prowadzenie.

Islandia – Polska 36:24 (21:14)
Polska: Wiśniewski, Zając – Salacz, Pietruszko 3, Bis, Sićko 7, Rolka 2, Netz 2, Judycki, Kawka, Skuciński 1, Siwak, Moryń, Moryto 4, Mosiołek 4, Lemaniak 1.
Sędziowali: D. Accoto Martins, R. Accoto Martins (Portugalia).