22 lipca 2016

Juniorzy sparują w Płocku

W Płocku   rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Reprezentacji Juniorów. W piątkowych meczach Polska B przegrała z Hiszpanią 22:24 (9:16), a Polska A pokonała Rumunię 29:21 (16:13).

W imprezie początkowo miała wystąpić drużyna Iranu. Po jej wycofaniu sztab szkoleniowy Biało-czerwonych powiększył grupę swoich zawodników do 27 osób i podzielił ich na dwa zespoły.

IMG_7372 (2)

Ekipy Polski i Hiszpanii przygotowują się do sierpniowych mistrzostw Europy Dywizji A. Rumunii w tym czasie zagrają w Dywizji B o awans do elity.

Jako pierwsze na parkiet wyszły zespoły Polski B i Hiszpanii. Przez kilkanaście minut mecz był wyrównany. Później w szeregi gospodarzy niepotrzebnie wkradł się chaos. To pozwoliło rywalom wyprowadzić kontry i wypracować siedmiobramkową przewagę.

IMG_7129

– Po zmianie stron zagraliśmy lepiej w obronie. Udało się nam zmniejszyć straty do jednego trafienia – opowiada trener Dariusz Tomaszewski. – W końcówce mieliśmy dwie szanse na doprowadzenie do remisu, ale ich nie wykorzystaliśmy. W sumie był to dobry mecz w naszym wykonaniu.

Z kolei zespół Polski A (14 graczy) zmierzył się z rówieśnikami z Rumunii. Przez ok. 10 min wynik oscylował wokół remisu. Później Biało-czerwoni wypracowali 3-5 bramkową przewagę. Pod koniec pierwszej części gry Polacy stracili rytm gry.

IMG_7162

– W drugiej połowie prowadziliśmy 2-4 golami. Ostatni kwadrans należał już do nas. W tym okresie całkowicie kontrolowaliśmy mecz. Podobnie jak w zespole B wszyscy moi zawodnicy dostali okazję do zaprezentowania swoich możliwości.