14 maja 2016

Vive Tauron Kielce obroniło tytuł mistrzowski!

Vive Tauron Kielce po raz trzynasty w historii sięgnęło po mistrzostwo Polski! W finałowej serii PGNiG Superligi kielczanie pokonali Orlen Wisłę Płock 3:0 i obronili tytuł. W rywalizacji o brąz MMTS Kwidzyn prowadzi z KS Azotami Puławy 2:1.

Dla Vive Tauronu to piąty tytuł mistrza kraju z rzędu. W sobotę zespół Tałanta Dujszebajewa wygrał w Orlen Arenie w Płocku 27:25, choć na niespełna trzy minuty przed końcem meczu przegrywał jeszcze różnicą jednej bramki. Wisła postawiła kieleckiej ekipie trudne warunki gry, co zapowiada znakomite widowisko podczas przyszłotygodniowego turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski.

W rywalizacji o brąz MMTS Kwidzyn wysunął się na prowadzenie 2:1. Zespół Patryka Rombla pokonał w sobotę na własnym parkiecie Azoty 29:28, o swojej wygranej przesądzając w pierwszej połowie, po której prowadził 17:11. Puławianie do końca meczu gonili wynik, ale Marek Szpera, Paweł Genda i Bartosz Dudek nie pozwolili im odwrócić losów pojedynku.

W niedzielę rozegrany zostanie czwarty mecz między MMTS-em a Azotami. W przypadku wygranej ekipy z Puław, piąte i decydujące spotkanie odbędzie się w środę (18 maja) na Lubelszczyźnie.