8 kwietnia 2016

kw. MME: Islandia za silna

Polska przegrała z Islandią 25:31 (11:16) w grupie 3. kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W innym spotkaniu rozgrywanego w Kielcach turnieju Bułgaria uległa Włochom 25:30 (13:16).

GAT_5302

Biało-czerwoni występ rozpoczęli w słabym stylu. Brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów szybko uzyskali kilkubramkowe prowadzenie (3:0), które starannie pilnowali. Czas wzięty przez trenera Rafała Kuptela wprowadził nieco spokoju w szeregach gospodarzy. Skandynawowie często w obronie preferowali system 5:1 co bardzo Polakom utrudniało poczynania. W tej części gry gospodarze mieli spore problemy z wypracowywaniem dogodnych sytuacji rzutowych. Wynik pierwszej połowy, rzutem z dystansu tuż przed syreną, ustalił Maciej Majdziński.

Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił. Zespół Islandii bez skrupułów wykorzystywał błędy Polaków. Po kolejnych kontrach, po trzech kwadransach, przewaga rywali urosła do stanu 26:14. Pięć bramek z rzędu gospodarzy zminimalizowało straty, ale i tak odwrócenie losów spotkania było już niemożliwe. W końcowych minutach dobrymi interwencjami popisywał się Tomasz Wiśniewski. Na wyróżnienie zasłużył też Szymon Sićko, zdobywca 7 goli. W sobotę rywalami Polaków będą Włochy.

– Mieliśmy problemy ze sforsowaniem defensywy rywali. Obrona 5:1 wymuszała nasze błędy. Gdy w kolejnych meczach zagramy na naszym normalnym poziomie to nie powinniśmy mieć problemów z awansem do mistrzostw Europy – podsumował trener Kuptel.