25 stycznia 2016

Michael Biegler: Wykonaliśmy pierwszy krok

– Nie jest łatwo podnieść się po porażce, ale mój zespół dzisiaj tego dokonał. Dlatego jestem zadowolony – powiedział na konferencji po meczu z Białorusią trener reprezentacji Polski Michael Biegler. Biało-Czerwoni wygrali 32:27 i wykonali kolejny krok w kierunku półfinału EHF Euro 2016. W środę zagrają z Chorwacją.

Michael Biegler, trener reprezentacji Polski: Nie jest łatwo podnieść się po porażce, ale mój zespół dzisiaj tego dokonał. Dlatego jestem zadowolony. Przez 45 minut graliśmy bardzo dobrze, ale nie cieszę się z ostatnich 10 minut w naszym wykonaniu. Mamy nad czym pracować, mam też nad czym rozmawiać. To nie był łatwy mecz, bo rywale co chwila zmieniali obronę. Wiedzieliśmy o tym, musieliśmy jednak znaleźć odpowiednie rozwiązania. Znaleźliśmy je po pewnym czasie. Wykonaliśmy pierwszy krok. Wierzę, że dzięki kibicom w środę w decydującym meczu z Chorwacją nasza hala zapłonie. Zawodnicy potrzebują wsparcia przez 60 minut. Chcą wykonać ten kolejny krok.

Piotr Chrapkowski, rozgrywający reprezentacji Polski: Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. Na początku walka była bardzo zacięta. Mieliśmy problemy z białoruską obroną, bo grali systemem 3:3. Straciliśmy trochę piłek, mieliśmy kłopoty w ataku, ale szybko to opanowaliśmy. Zagraliśmy dobrze przez czterdzieści pięć minut, później wkradło się trochę błędów. Mamy nadzieję, że z Siergiejem Rutenką wszystko będzie dobrze i że będzie mógł zagrać już w następnym meczu. W ostatnich dziesięciu minutach popełniliśmy za dużo strat, nie graliśmy tak, jak powinniśmy zarówno w ataku, jak i w obronie. W środę czeka nas bardzo ważny mecz, chcemy wygrać z Chorwacją, bo tylko to da nam półfinał.

Jurij Szewcow, trener reprezentacji Białorusi: Gratuluję polskiemu zespołowi zasłużonego zwycięstwa. Ciężko było nam dzisiaj grać, bo nasz podstawowy obrońca jest przeziębiony i nie mógł wystąpić. Ponadto kontuzja Siergiej Rutenki poważnie skomplikowała nam sytuację już na starcie spotkania. W pierwszej połowie bramkarze nie byli w stanie zanotować skutecznych interwencji. Po zmianie stron graliśmy już lepiej. Zdecydowałem się na zmiany, na parkiecie pojawiło się sporo młodych zawodników i jestem zadowolony z tego, jak się spisali.

Boris Puchowski, rozgrywający reprezentacji Białorusi: Gratuluję Polakom meczu. Trzymam za was kciuki i mam nadzieję, że awansujecie do finału. Dla nas był to bardzo trudny mecz, bo straciliśmy Rutenkę. Zaczęliśmy przyzwoicie, ale po kwadransie Polacy przejęli inicjatywę. Na parkiecie pojawiło się wielu młodych zawodników, którzy choć popełniali błędy, to sporo się nauczyli. Dziękuję za mecz.