25 stycznia 2016

Uczta na dwa stoły

Niedziela była wspaniałą, handballową ucztą dla kibiców zgromadzonych we wrocławskiej Hali Stulecia i znakomitą promocją piłki ręcznej. Obejrzeli oni dwa, stojące na bardzo wysokim poziomie widowiska, trzymające w napięciu do końca.

2016.01.24 Wroclaw Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Runda Glowna Grupa 2 Niemcy - Rosja N/Z radosc po wygranej Niemcy Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus 2016.01.24 Wroclaw Handball Mens EHF Euro Poland 2016 Main Round Group 2 Germany vs Russia radosc po wygranej Niemcy Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się reprezentacje Rosji i Niemiec. Początek meczu należał do „Sbornej”, która szybko objęła prowadzenie 3:0, a przez większą część pierwszej połowy utrzymywała jedną-dwu, a nawet trzybramkową przewagę. Potem do głosu doszli nasi zachodni sąsiedzi, którzy zeszli na przerwę z jednym trafieniem zaliczki, a po kwadransie drugiej odsłony ich najwyższa przewaga w tym meczu sięgnęła już pięciu goli (24:19). Rosjanie nie złożyli jednak broni i w 52 minucie doprowadzili do remisu 26:26. Końcówka była dramatyczna. Niemcy zyskali trzybramkową przewagę 30:27, ale nasi wschodni sąsiedzi dwoma kolejnymi bramkami wrócili do gry, a potem po fatalnej stracie piłki mieli 11 sekund na doprowadzenie do remisu, niestety dla nich rzutem rozpaczy Dmitrija Żitnikowa poradził sobie bohater Niemców, doświadczony bramkarz Carl Lichtenlein. Zapłakany Żitnikow, na otarcie łez, został wybrany na MVP meczu.

2016.01.24 Wroclaw Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Runda Glowna Grupa 2 Niemcy - Rosja N/Z fani kibice doping Niemcy Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus 2016.01.24 Wroclaw Handball Mens EHF Euro Poland 2016 Main Round Group 2 Germany vs Russia fani kibice doping Niemcy Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

NIEMCY – ROSJA 30:29 (17:16)

Najwięcej bramek dla Niemiec: Christian Dissinger 7, Erik Schmidt 6, Tobias Reichmann 5. Dla Rosji: Timur Dibirow 7, Michaił Czipurin 5, Dmitrij Żitnikow 4.

2016.01.24 Wroclaw Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Runda Glowna Grupa 2 Hiszpania - Dania N/Z mvp meczu Arpad Sterbik Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus 2016.01.24 Wroclaw Handball Mens EHF Euro Poland 2016 Main Round Group 2 Spain vs Denmark mvp meczu Arpad Sterbik Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

Dania bez porażki

Starcie gigantów nie zawiodło kibiców. Początkowo tempo dyktowała Hiszpania (6:2), ale od tego momentu nastąpiło przebudzenie Duńczyków, którzy w 21 min. zredukowali straty do bramki (8:9). Ostatecznie to siódemka z Półwyspu Iberyjskiego udawała się do szatni z trzybramkowym zapasem.

– Po przerwie Skandynawowie wzmocnili nawałnicę, ale cudów w bramce Hiszpanów dokonywał Arpad Sterbik (16:15). Na kwadrans przed końcem Duńczycy doprowadzili do remisu, a wkrótce objęli pierwsze prowadzenie 19:18. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem Duńczyków, którzy z kompletem punktów prowadzą w grupie 2, a we wtorek zagrają w kolejnym meczu ze Szwecją. Hiszpania, która mimo porażki nadal ma szanse na półfinał, spotka się tego dnia z Węgrami.

2016.01.24 Wroclaw Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Runda Glowna Grupa 2 Hiszpania - Dania N/Z Hala Stulecia Wroclaw OBIEKT SPORTOWY, OBIEKTY SPORTOWE Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus 2016.01.24 Wroclaw Handball Mens EHF Euro Poland 2016 Main Round Group 2 Spain vs Denmark Hala Stulecia Wroclaw OBIEKT SPORTOWY, OBIEKTY SPORTOWE Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus
DANIA – HISZPANIA 27:23 (11:14)

Najwięcej bramek dla Danii: Michael Damgaard Nielsen 6, Jesper Noddesbo 5. Dla Hiszpanii: Valero Rivera i Raul Entrerrios po 4.

1. Dania              3        6        88:70
2. Niemcy           4        6        115:106
3. Hiszpania        3        4        79:78
4. Rosja               4        3        109:115
5. Szwecja           3        1        76:79
6. Węgry             3        0        67:86.