18 grudnia 2015

Pomarańczowe ponownie zbyt mocne. W niedzielę czeka nas walka o brąz MŚ

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 25:30 w półfinale MŚ i w niedzielę zagra o trzecie miejsce w turnieju. Ogromny wpływ na końcowy rezultat miała fatalna w wykonaniu Biało-czerwonych pierwsza połowa, którą nasz zespół przegrał różnicą siedmiu trafień. W drugiej odsłonie Polki pokazały ogromny charakter, ale niestety zabrakło im czasu na doprowadzenie choćby do dogrywki.

2015.12.18 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLFINAL MISTRZOSTW SWIATA POLSKA - HOLANDIA (POLAND - NETHERLANDS) N/Z KAROLINA KUDLACZ GLOC FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Już od pierwszych chwil rywalki zaprezentowały swoją najgroźniejsza broń, czyli szybki i zabójcze kontry i po pięciu minutach wygrywały już 5:2. Kim Ramussen zareagował natychmiast, w miejsce Anny Wysokińskiej w polskiej bramce pojawiła się Weronika Gawlik.

polska - holandia-0586

Dwie parady naszej bramkarki poparte dwoma trafieniami Patrycji Kulwińskiej przyniosły Biało-czerwonym bramkę kontaktową (4:5). Niestety, sposobem na Gawlik okazały się rzuty z dystansu i po kwadransie było 4:8, Rasmussen poprosił o przerwę w grze.

polska - holandia-0620

Co prawda w miarę nieźle spisywała się nasza defensywa, ale Polki miały olbrzymie problemy w ataku. Raz po raz gubiły piłkę, oddawały niecelne rzuty, podawały w ręce rywalek, co było dla nich niczym woda na młyn. Kolejne skuteczne kontrataki doprowadziły do rezultatu 4:11, a więc straciliśmy sześć goli z rzędu.

polska - holandia-0687

Sygnał do zmniejszania strat dała niezawodna w przekroju całego turnieju Agnieszka Kocela, dzielnie wspierały ją Kulwińska i Gawlik. Biało-czerwone odrobiły trzy bramki (8:12), ale niestety kolejny przestój zaprzepaścił ten wysiłek, do przerwy nasz zespół przegrywał 8:15.

polska - holandia-0655

Na początku drugiej odsłony obraz boiskowych wydarzeń nie uległ wielkiej zmianie. Holenderki niemal kompletnie wyłączyły z gry w ataku nasze najgroźniejsze w tym elemencie zawodniczki – Karolinę Kudłacz-Gloc i Monikę Kobylińską. Między słupkami dwoiła się i troiła Gawlik, którą później udanie zastąpiła Wysokińska, ale w 40. minucie różnica dzieląca oba zespoły wciąż wynosiła siedem bramek (13:20).

polska - holandia-0926

Dopiero przebudzenie Kobylińskiej i Kudłacz-Gloc oraz efektowne gole Iwony Niedźwiedź z dystansu i Koceli ze skrzydła pozwoliły polskim kibicom uwierzyć w pozytywne dla nas rozstrzygnięcie tego spotkania (19:24). Do końca pozostawało już tylko dziesięć minut.

Pomimo ambitnej postawy i ogromnej woli walki naszej drużyny, rywalki pozwoliły Biało-czerwonym zbliżyć się jedynie na dystans trzech trafień (24:27). Na więcej nie starczyło czasu i Polkom w niedzielę pozostaje walka o brązowy medal czempionatu globu.