11 grudnia 2015

Tylko Rosja z kompletem zwycięstw

W czwartek swoje mecze MŚ Dania 2015 rozgrywały zespoły z grup C i D.  Po 4. kolejkach spotkań jedyną ekipą z kompletem punktów jest Rosja, która w czwartek pokonała Kazachstan.

W grupie C Korea Płd., która odebrała punkty Brazylii i Francji, w potyczce z Niemcami w drugiej połowie zupełnie stanęła. Rywalki w tej części gry zdobywały bramki z częstotliwością jeden gol/minutę. W niemieckiej bramce przeszkodą trudną do pokonania okazała się Katja Kramarczyk. Gwoli sprawiedliwości Azjatki opuściło szczęście, gdyż piłka po ich zagraniach trafiała w słupki i poprzeczkę. Drużyna naszych zachodnich sąsiadów ostatecznie rozgromiła mistrzynie Azji 40:26.

W grupie D typowana do zwycięstwa całej puli Norwegia rozprawiła się z Rumunią 26:22. Straty z pierwszej kolejki Skandynawek spowodowały, że to sborna może się sposobić do miana zwycięzcy grupy. Rosja rozgromiła Kazachstan 42;19. Oczywiście nic nie jest przesądzone i o końcowej klasyfikacji w grupie zadecyduje ostatnia kolejka.