9 grudnia 2015

Nerwy do samego końca. Polska minimalnie lepsza od Angoli

Za reprezentantkami Polski kolejny nerwowy mecz w finałach MŚ w Danii, ale na szczęście również kolejne dwa punkty zapisane na koncie naszej drużyny. Biało-czerwone pokonały Angolę 29:27, pomimo iż do przerwy ustępowały rywalkom różnicą trzech bramek. Teraz przed zawodniczkami Kima Rasmussena dzień odpoczynku, a w piątek niezwykle ważne spotkanie przeciw Holandii.

2015.12.09 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ ANGOLA - POLSKA (ANGOLA - POLAND) N/Z ANETA LABUDA RADOSC FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Polki zgodnie podkreślają, że trudno im się rywalizuje z egzotycznymi rywalami jak Kuba i Chiny. Przeciw Angoli gra naszego zespołu miała już wyglądać zdecydowanie lepiej, albowiem triumfatorki wrześniowych African Games to dużo bardziej zdyscyplinowana taktycznie drużyna.

Wynik otworzyła Patrycja Kulwińska, ale cóż z tego skoro pięć kolejnych trafień należało do rywalek…

2015.12.09 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ ANGOLA - POLSKA (ANGOLA - POLAND) N/Z PATRYCJA KULWINSKA FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Sygnał do odrabiania strat dały Kinga Achruk i Monika Kobylińska, które nieco rozruszały grę na obwodzie i po kwadransie podopieczne Kima Rasmussena  przegrywały 6:9. Wydawało się, że wreszcie złapały właściwy rytm.

2015.12.09 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ ANGOLA - POLSKA (ANGOLA - POLAND) N/Z ALEKSANDRA ZYCH FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Niestety w kilku następnych akcjach Biało-czerwone rzucały w bramkarkę Angoli lub wyrzucały piłkę w trybuny, a co gorsza zupełnie nie radziły sobie również w obronie. W szeregach rywalek szalała niezwykle szybka środkowa rozgrywająca Natalia Bernardo, która mijała nasze zawodniczki niczym slalomowe tyczki.

polska - angola-3331

W dwudziestej minucie Polki przegrywały 8:13, a Bernardo miała już na swoim koncie siedem bramek! Rasmussen zdecydował się na jej indywidualne krycie, a rolę plastra pełniła Monika Stachowska.

Manewr przyniósł zamierzony skutek, Angolijki kilkakrotnie straciły piłkę, a nasza drużyna miała szansę na wyprowadzenie kontrataków. Do przerwy Polska przegrywał z Angolą 12:15.

2015.12.09 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ ANGOLA - POLSKA (ANGOLA - POLAND) N/Z IWONA NIEDZWIEDZ LUISA KIALA KINGA ACHRUK (BYZDRA) FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Druga połowa rozpoczęła się po myśli Biało-czerwonych, a znakomitymi i co najważniejsze skutecznymi rzutami popisywała się Agnieszka Kocela, zdecydowania najlepsza jak dotąd polska skrzydłowa na tym turnieju (15:16).

W 36. minucie po kolejnym kontrataku do remisu po 17 doprowadziła w końcu Karolina Kudłacz-Gloc. Po niezbyt udanych meczach na początku turnieju przełamała się też prawoskrzydłowa Aneta Łabuda, która skutecznie wykończyła dwie akcje Polek, co przyniosło im prowadzenie 22:20.

polska - angola-3772

I po raz kolejny nasza drużyna zupełnie stanęła w ofensywie, co natychmiast wykorzystała ekipa z Afryki. Rywalki najpierw doprowadziły do wyrównania 23:23, a po chwili, kiedy polski zespół grał w podwójnym osłabieniu, wykorzystały szansę i wygrywały 24:23.

Stało się jasne, że losy spotkania rozstrzygną się w samej końcówce. W tej na szczęście minimalnie lepsze okazały się Polki, które dzięki interwencjom Weroniki Gawlik i kolejnych bramkach Achruk, Kulwińskiej i Koceli pokonały Angolę 29:27.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Agnieszka Kocela.