8 grudnia 2015

Liczą się dwa punkty, styl do poprawki

Biało-czerwone odniosły drugie zwycięstwo w finałach MŚ Dania 2015, nasz zespół pokonał Chiny 29:24. Stawiane w roli zdecydowanych faworytek Polki długo męczyły się z rywalkami, a swoją wyższość udowodniły dopiero w końcowym kwadransie spotkania. Plan został jednak wykonany i Biało-czerwone mogą w spokoju przygotowywać się do środowego starcia z Angolą.

2015.12.08 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ POLSKA - CHINY (POLAND - CHINA) N/Z AGNIESZKA KOCELA FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Polski zespół przystąpił do meczu osłabiony brakiem Małgorzaty Stasiak, która na wczorajszym treningu skręciła staw skokowy. Rozgrywająca pauzować będzie co najmniej w dwóch spotkaniach.

Skuteczny atak środkiem Karoliny Kudłacz-Gloc oraz udana interwencja Anny Wysokińskiej przy rzucie karnym to chyba jedyne pozytywy w grze naszej drużyny w pierwszych dziesięciu minutach spotkania. Polki grały chaotycznie, bardzo opornie szło im konstruowanie akcji w ataku pozycyjnym, oddawały więc rzuty z nieprzygotowanych pozycji, zmarnowały też rzut z linii 7. metrów i przegrywały 1:4.

1

Chinki również nie zachwycały i delikatnie mówiąc kibice w hali w Naestved nie oglądali zawodów na najwyższym poziomie. Sytuacja zmieniła się nieco, gdy swoje umiejętności zademonstrowały Iwona Niedźwiedź i Kudłacz-Gloc. To dzięki indywidualnym akcjom obu rozgrywających w 20. minucie mieliśmy remis 8:8.

2015.12.08 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ POLSKA - CHINY (POLAND - CHINA) N/Z PATRYCJA KULWINSKA LI XIAOQING FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Kilka minut później Monika Kobylińska wyprowadziła Biało-czerwone na pierwsze tego wieczoru prowadzenie (11:10), a na przerwę do szatni podopieczne Kima Rasmussena zeszły wygrywając 12:11.

3

Pomimo błędu technicznego i kary wykluczenia (za zbyt wiele zawodniczek na boisku) na samym początku drugiej partii, nasza drużyna rozpoczęła ją z dużym animuszem. Polki mocno stanęły w obronie, wyprowadziły kilka kontrataków, w których zabójczo skuteczna była Agnieszka Kocela (3/3) i szybko odskoczyły Azjatkom (18:12).

2015.12.08 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ POLSKA - CHINY (POLAND - CHINA) N/Z KINGA ACHRUK (BYZDRA) LI XIAOQING FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Niestety kolejne trzy trafienia należały do rywalek i trener Rasmussen natychmiast zareagował prosząc o przerwę w grze. Po jej wznowieniu sytuacja została opanowana, choć na parkiecie wciąż oglądaliśmy sporo niedokładnych zagrań. Warto odnotować kilka udanych interwencji Weroniki Gawlik, dzięki którym polski zespół wciąż kontrolował sytuację (23:16  w 50. minucie).

4

W końcówce dominacja Polek nie podlegała już dyskusji, dwie bramki zdobyła m.in. Aneta Łabuda, która odblokowała się po kilku wcześniejszych, nieudanych atakach, oby był to dobry prognostyk  przed kolejnymi meczami. Polska pokonała w Naestved Chiny 29:24.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Karolina Kudłacz-Gloc.

7

MŚ DANIA 2015 / Naestved / grupa B / 08.12.15:

POLSKA – CHINY 29:24 (12:11)

POLSKA: Gawlik, Wysokińska – Kobylińska 5, Stachowska 2, Niedźwiedź 5, Gadzina, Kocela, Kudłacz-Gloc 7, Pielesz 1, Zych, Łabuda 2, Zalewska, Sądej, Kulwińska 1, Achruk 1.

CHINY: Mo Xu, Yurou Yang – Mengqing Jin 8, Ru Qiao 3, Mengying Sun 3, Xiaoqing Li 3, Meizhu Yan 2, Yuanyuan Yu 2, Haixia Zhang 2, Jiaqin Zhao 1, Zhengwen Sha, Yao Li.

2015.12.08 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ POLSKA - CHINY (POLAND - CHINA) N/Z IWONA NIEDZWIEDZ QIAO RU FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS