6 grudnia 2015

Liga Mistrzów: Niewykorzystana szansa Wisły

Orlen Wisła jedynie zremisowała z PPD Zagrzeb w sobotnim meczu gr. A Ligi Mistrzów. Nafciarze mogą czuć zawód, bo w końcówce nie wykorzystali akcji na wagę wygranej.

2015.02.28 PLOCK ORLEN ARENA PILKA RECZNA HANDBALL PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN SEZON 2014/2015 MECZ ORLEN WISLA PLOCK - GORNIK ZABRZE N/Z TIAGO ROCHA FOTO RAFAL OLEKSIEWICZ / PRESSFOCUS

To mógł być wielki triumf płockiego zespołu. Wicemistrzowie Polski w drugiej połowie sobotniego starcia w Orlen Arenie odrobili pięć bramek straty i w ostatnich sekundach mogli przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę. Niestety, Dmitrij Żytnikow zmarnował ostatnią akcję meczu.

Po spotkaniu w ekipie Nafciarzy pozostał niedosyt. Wisła przez niemal trzy kwadranse goniła wynik, na początku drugiej połowy przegrywając jeszcze 12:17. Chorwaci grali rozsądnie i niezwykle uważnie w obronie, Wiślacy odpowiadali natomiast ambicją i wolą walki.

W końcówce spotkania płocką drużynę w ofensywie poderwał Jose Guilherme de Toledo, a w bramce kilka interwencji zanotował Rodrigo Corrales. Wisła zmniejszyła z czasem straty do jednego gola (18:19), ale ani razu nie zdołała zbudować choćby jednobramkowej przewagi.

Bramkę na wagę remisu i jednego punktu zdobył de Toledo. Wynik mógł być dla Nafciarzy korzystniejszy, ale gracze Cadenasa nie wykorzystali aż pięciu z 13 rzutów karnych. Przez to Wiślacy pozostali na 6. miejscu w grupie, choć do czwartego THW Kiel tracą tylko jeden punkt.

Był to ostatni mecz Orlen Wisły w rozgrywkach Ligi Mistrzówbw tym roku. Zmagania zostaną wznowione w lutym 2016.

Orlen Wisła Płock – PPD Zagrzeb 23:23 (11:12)