7 listopada 2015

Hiszpanie pierwszymi finalistami turnieju w Gdańsku

Hiszpanie pokonali Szwedów i wystąpią w niedzielnym finale rozgrywanego w Gdańsku turnieju towarzyskiego. Mecz był bardzo wyrównany, choć niemal cały czas na prowadzeniu utrzymywali się podopieczni Manolo Cadenasa. Walecznie grający Skandynawowie kilkakrotnie potrafili jednak dogonić rywali, ale w końcowych minutach zdecydowanie skuteczniejsi byli hiszpańscy zawodnicy, którzy ostatecznie zwyciężyli 32:27.

swe_esp

W pierwszej części spotkania kibice zgromadzeni w Ergo Arenie zobaczyli wiele efektownych kontrataków. Do przerwy było 16:15 dla Hiszpanii, ale już w pierwszych minutach drugiej odsłony to reprezentanci Trzech Koron wyszli na prowadzenie 19:18. W szeregach ekipy z Płw. Iberyjskiego znakomite zawody rozgrywał kołowy Rafael Baena, który zapisał na swoim koncie aż osiem bramek i poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

SZWECJA – HISZPANIA 27:32 (15:16)

SZWECJA: Palicka, Persson – Petersen 5, Kallman 5, Ekberg 3, Stenmalm 3, Mindegia 3, Nilsson 3, Kornadsson 2, Ostlund 2, Jakobsson 2, Cederholm 1, Halen 1 oraz Mansson, Lindskog, Darj.

HISZPANIA: Perez de Vargas, Corrales – Baena 8, Del Arco 5, Arino 4, Rodriguez 3, Maqueda 3, Guardiola 2, Fernandez 2, Cabanas 1, Dujszebajew 1 oraz Ruiz, Goni, Morros.

Sędziowali: Jerlecki – Łabuń (Polska).