3 października 2015

LM: Popisowe 30 minut i zwycięstwo Orlen Wisły w Celje

Orlen Wisła Płock z pierwszym, niezwykle cennym zwycięstwem w tej edycji EHF Velux Champions League! Nafciarze zwyciężyli na wyjeździe mistrzów Słowenii z Celje Pivovarnej Lasko 28:25. Podopieczni Manolo Cadenasa zaprezentowali się ze znakomitej strony zwłaszcza w pierwszej odsłonie sobotniego meczu, którą to wygrali aż 17:10.

rodi

Podopieczni Manolo Cadenasa sobotnie starcie w Słowenii rozpoczęli wręcz idealnie. Nafciarze od startu meczu byli stroną dyktującą warunki gry. Wisła po dwóch minutach zawodów prowadziła już 2:0, a w 5. minucie jej przewaga wzrosła do stanu 4:1. Świetnie bronił Rodrigo Corrales, w ofensywie natomiast wyróżniającymi się postaciami byli Dmitrij Żytnikow, Valentin Ghionea i Ivan Nikcević.

Wicemistrzowie Polski w pierwszej połowie całkowicie zdominowali swych rywali. Celje nie potrafiło znaleźć sposobu na dobrze broniących płocczan, którzy każdą przechwyconą piłkę zamieniali na gole po kontraktach. W 21. minucie Wiślacy wygrywali już 13:7, a jeszcze przed przerwą ich przewaga wzrosła do siedmiu bramek (17:10).

Po zmianie stron Nafciarze zgubili jednak rytm. Zawodnicy trenera Cadenasa przez ponad kwadrans zdobyli zaledwie cztery bramki, a Celje zdążyło w tym czasie zbliżyć się na dystans dwóch goli (21:19 w 46. min.). Niemal do końca spotkania obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę, ale to Wisła w ostatnich minutach zdołała przypieczętować swój triumf. Dobrą zmianę dał Marcin Wichary, a trafienie Michała Daszka w 59. minucie zapewniło wicemistrzom Polski upragniony triumf.

Najwięcej bramek dla Nafciarzy zdobyli Dmitrij Żytnikow (5 goli) oraz Nemanja Zelenović, Ivan Nikcević i Michał Daszek (po 4 trafienia). W słoweńskim zespole wyróżnili się Ziga Mlakar (6 bramek) i David Razgor (4 gole).

Zwycięstwo w Celje to dla płockiej drużyny poważny krok w kierunku awansu do fazy TOP 16. Wisła po trzech spotkaniach fazy grupowej ma na swym koncie trzy punkty. W nadchodzącą sobotę jej rywalem będzie THW Kiel.