20 września 2015

LM: Niespodziewana porażka mistrzów Polski w Segedynie

Niespodziewana porażka Vive Tauron Kielce na starcie zmagań w Champions League. Mistrzowie Polski ulegli na wyjeździe MOL-Pick Szeged z Piotrem Wyszomirskim w składzie. Aż jedenaście bramek dla węgierskiej drużyny zdobył Słoweniec Dean Bombac.

aaabm_6464

Słoweński rozgrywający zdobył w niedzielnym spotkaniu aż 11 bramek. Bombac znakomicie dowodził grą wicemistrzów Węgier, którzy niemal od samego początku zawodów byli stroną dyktującą warunki rywalizacji. Mecz układał się po myśli zawodników Vive Tauronu tylko do 12. minuty, kiedy to kielczanie wygrywali jeszcze 6:4.

MOL-Pick wkrótce objęło prowadzenie i jeszcze przed przerwą zdołało zbudować czterobramkową przewagę (13:9). Kielczanie mieli tego dnia ogromne problemy w defensywie, również ich gra w ataku nie wyglądała tak dobrze, jak w poprzednich meczach. W 38. minucie zawodnicy z Segedynu prowadzili już 23:17.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa w końcówce spotkania rzucili się w pogoń za rywalami. Na 22 sekundy przed ostatnią syreną Karol Bielecki doprowadził do stanu 30:31. W kolejnej akcji MOL-Pick oddało niecelny rzut, jednak kielczanie nie zdołali już doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrali jedną bramką.