30 maja 2015

Veszprem drugim finalistą

MKB MVM Veszprem po zwycięstwie 31:27 (13:13) nad THW Kiel zostało drugim, po FC Barcelona, finalistą Ligi Mistrzów. Lider Budesligi będzie w niedzielę rywalem Vive Tauronu Kielce. Stawką meczu w kolońskiej Lanxess Arena będzie trzecie miejsce w turnieju.
Przed drugim półfinałem organizatorzy turnieju zafundowali kibicom oficjalne, ale jakże wspaniałe otwarcie. Po pokazie laserów i mappingu na boisku wprowadzono podświetlane postacie, imitujące piłkarzy ręcznych. Krótkie prxedstawienie wzbudziło aplauz na widowni.

Pierwsze minuty spotkania należały do drużyny z Kilonii. Mający za sobą zdecydowanie większą przychylność gracze THW wypracowali przewagę 5:3. Rywale w tym okresie nie wykorystali dwóch rzutów karnych. Później gra się wyrównała. Nierozstrzygniętym wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Początek drugiej połowy należał do mistrza Węgier. Zespół Veszprem w 37 min prowadził już 18:14. W bramce coraz lepiej zaczął się spisywał Mirko Alilović, który wcześniej nie zaliczył zbyt  wiele udanych interwencji. To pozwoliło Madziarom wyprowadzać kontry. Drużyna THW chciała szybko odrobić straty, ale zmęczenie wpływało na proste błędy. W wyborej dyspozycji był Aron Palmarsson, który tego dnia miał zbyt małe wspracie wśród zawodników lidera Budesligi.

/ Fot. N. Barczyk Pressfocus

W 52 min Renato Sulić z MKB MVM ujrzał czerwoną kartkę za sfaulowanie rozpędzonego rywala. W tym momencie Veszprem prowadziło 27:24. Później przewaga nigdy nie była mniejsza niż dwa gole. Pół minuty przed końcem zawodnicy Veszprem cieszyli się już z wygranej. Po meczu długo tańczyli w kółku na środku boiska.

THW KIEL – MKB MVM VESZPREM 27:31 (13:13)
THW: Palicka, Ege – Duvnjak, Lundstrom, Toft Hansen 2, Sprenger 3, Weinhold 1, Wiencek, Ekberg, Lauge, Canellas 5, Dahmke 3, Palmarsson 9, Jicha 2, Vujin 2. Kary 12 min.
Veszprem: Alilović, Mikler – Gulvas, Ivancsik 7, Schuch, Ilić 8, Nilsson 2, Nagy 7, Zeitz 1, Jamali, Garcia, Marguc, Rodriguez, Terzić, Sulić 4, Lekai 2. Kary 12 min.
Sędziowali: Gjorgji Nachevski, Slave Nikolov (Macedonia). Widzów 19 250.