1 czerwca 2015

Górnik na piątym miejscu, Chrobry siódmy

Znamy już ostatnie wyniki sezonu 2014/2015 PGNiG Superligi mężczyzn. Po kolejnym wysokim zwycięstwie nad Stalą Mielec, piąte miejsce zapewnił sobie Górnik Zabrze. W spotkaniu o siódmą lokatę lepsi od MMTS-u Kwidzyn okazali się zawodnicy Chrobrego Głogów.

O miejsce 5.

Górnik Zabrze – PGE Stal Mielec 33:27 (16:17)

Zawodnicy Górnika pragnęli pożegnać się ze swoimi kibicami zwycięstwem, które przypieczętowałoby piąte miejsce w lidze. Początkowo podopieczni Pawła Nocha pokrzyżowali im plany, obejmując prowadzenie i nieco zaskakując gospodarzy. Nie trwało to jednak długo, bowiem ci przebudzili się co pozwoliło im narzucić własne warunki. W ostatnich minutach pierwszej połowy Stal odrobiła straty, ale po przerwie ponownie lepiej prezentował się Górnik. Wraz z upływem czasu podopieczni Patrika Liljestranda, który tym spotkaniem pożegnał się z Zabrzem, powiększali dystans i zmierzali do drugiej wygranej. Umożliwiło to zawodnikom przeprowadzenie efektownych akcji i spokojną grę, która zakończyła się sześciobramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Pierwsze spotkanie 28:22 dla Górnika Zabrze. W dwumeczu 61:49 dla Górnika Zabrze.

O miejsce 7.

KS SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 34:22 (20:12)

Po pierwszej, dość wysokiej porażce Chrobrego, podopieczni Krzysztofa Przybylskiego chcieli zaprezentować się na własnym terenie z jak najlepszej strony i odrobić straty. Widoczne było to w postawie gospodarzy, którzy wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani i narzucili własne warunki. Pozwoliło im to odrobić straty z pierwszego spotkania już po trzydziestu minutach. Po przerwie z bardzo dobrej strony prezentował się Wiktor Kubała, który aż jedenastokrotnie pokonał bramkarza MMTS-u. Choć przyjezdni starali się zmniejszyć straty, na ich drodze stawał będący w dobrej formie Rafał Stachera. Tym samym Chrobry zmierzał po zapewnienie sobie siódmego miejsca, jednocześnie odnosząc najwyższe zwycięstwo w zakończonym już sezonie.

Pierwsze spotkanie 34:27 dla MMTS-u Kwidzyn. W dwumeczu 61:56 dla Chrobrego Głogów.