30 czerwca 2015

Nieudane otwarcie polskich zespołów

W porannej sesji spotkań w ramach ME w piłce ręcznej plażowej zarówno żeńska jak i męska reprezentacja Polski zanotowały porażki 0:2. Biało-czerwone uległy Włoszkom, natomiast ich koledzy okazali się słabsi od Ukraińców.

/Fot. JKM (6)

W pierwszym secie Polki długo toczyły z Włoszkami wyrównany bój, a skutecznością w naszych szeregach popisywała się Marta Łyszczyk. W ostatnich sekundach Polki miały szansę na doprowadzenie do remisu, niestety straciły piłkę i przegrały tą partię 9:11.

O drugiej odsłonie nasz zespół chciałby jak najszybciej zapomnieć. Doś powiedzieć, że podopieczne duetu trenerskiego Bejgier – Jochymek już po dwóch minutach przegrywały 0:6. Fatalny początek wprowadził w poczynania Polek sporo nerwowości, mnożyły się straty i rzuty z nieprzygotowanych pozycji, a rywalki kontrolowały grę i pewnie zwyciężyły 13:4. Jasne punkty w naszych szeregach to Paulina Sowa, która zdobyła w tym secie wszystkie punkty dla Polski oraz Natalia Krupa – bramkarka pojawiła się na placu gry na ostatnie cztery minuty i nie dała się pokonać.

W meczu mężczyzn Polska – Ukraina trudno było wskazać faworyta. Forma naszych wschodnich sąsiadów była wielką niewiadomą, przyjechali oni bowiem do Lloret w poniedziałek późno w nocy.

Jak się okazało rywale zaprezentowali się solidnie, ale też bez rewelacji. Pierwsza partia miała wyrównany przebieg do 7. minuty, w końcówce to jednak Ukraińcy przejęli inicjatywę i odskoczyli na dystans dwóch trafień (13:17), nieskuteczny atak Polaków i gol naszych przeciwników po szybkiej akcji ostatecznie przypieczętowały ich zwycięstwo 19:13.

W drugim secie to Biało-czerwoni niemal cały czas prowadzili grę, nasza przewaga wynosiła już cztery punkty, a co więcej pojawiła się szansa na jej powiększenie. Dobrze funkcjonowała polska defensywa, nieźle spisywali się bramkarze, niestety dużo gorzej było w ataku, gdzie popełniliśmy kilka prostych błędów.

Mimo to na 40 sekund przed końcem Polacy wygrywali 16:14. Ukraińcy się jednak nie poddawali i doprowadzili do remisu. Kiedy do ostatniego gwizdka pozostawało mniej niż 10 sekund zawodnicy Arkadiusza Fajoka stracili piłkę, a rywale posłali ją do pustej bramki i zwyciężyli w secie 17:16, a w całym spotkaniu 2:0.