4 lipca 2015

Zwycięstwo nad Ukrainą, walczymy o MŚ

Polki pokonały Ukrainki 2:1 i wciąż zachowują szanse awansu do MŚ w piłce ręcznej plażowej! Ten daje 5. miejsce w czempionacie Starego Kontynentu, o które w niedzielę Biało-czerwone zagrają z Holenderkami. Polacy zakończą turniej meczem ze Szwajcarami, ale już wcześniej zapewnili sobie 9. lokatę.

/Fot. JKM (4)

Polki nieźle rozpoczęły pierwszego seta meczu z Ukrainą, bo od prowadzenia 6:4. Niestety nie zdobyły już więcej punktów w tej partii i przegrały ją 6:17.

W drugiej odsłonie zobaczyliśmy odmienioną polską drużynę, która w 4. minucie wygrywała już 8:2. Rywalki nie zamierzały się jednak poddawać i doprowadziły do wyrównania (12:12 w 7. minucie), ale Biało-czerwone nie ustępowały, końcówka to zażarta walka na całym boisku, co najważniejsze zwycięska dla naszego zespołu – wygrana 18:14 sprawiła, że obie ekipy mogły się szykować do serii shoot-out.

To mogło nieco zmartwić polskich kibiców, albowiem podczas turnieju w Lloret de Mar do rozstrzygnięcia spotkań z udziałem podopiecznych Jolanty Jochymek i Roberta Bejgiera czterokrotnie potrzebne był shoot-outy i czterokrotnie kończyły się one ich przegraną.

Tym razem Polki wytrzymały jednak próbę nerwów koncertowo i pewnie zwyciężyły 7:4. Oznacza to, że zagrają z Holenderkami o 5. miejsce w ME, ale co ważniejsze stawką tego meczu będzie awans do przyszłorocznych MŚ, które odbędą się na Węgrzech.

Biało-czerwone grały z Pomarańczowymi w dniu wczorajszym i przegrały 1:2, oby tym razem zrewanżowały się rywalkom!

Wśród kobiet o złoto zagrają Węgry i Norwegia, a o brąz Włochy i Hiszpania.

Wśród mężczyzn o złoto zagrają Chorwaci i Hiszpanie, a o brąz Ukraina i Węgry.