8 lipca 2015

Porażki, ale też cenne doświadczenie

Naszym głównym założeniem było przećwiczenie gry w wysokim tempie i zostało ono w znacznym stopniu zrealizowane. To były ważne sparingi i z pewnością cenne doświadczenie – mówi trener reprezentacji Polski juniorek Tomasz Konitz po obozie treningowym we Francji, podczas którego Biało-czerwone trzykrotnie grały z Trójkolorowymi. Polki przegrały wszystkie trzy spotkania.

– Niestety brakuje nam konsekwencji w realizacji gry w ataku pozycyjnym, ten aspekt został jakby zapomniany od marca. Przed turniejem towarzyskim w Kwidzynie, gdzie na przełomie lipca i sierpnia zagramy z Hiszpanią, Węgrami oraz Danią, na ten element będziemy ponownie zwracali dużą uwagę – analizuje szkoleniowiec.

Wyniki meczów:

02.07.2015

Francja – Polska 30:23

Bramki dla Polski: Gliwińska 3, Płomińska 3, Roguska 3, Więckowska 3, Stokłosa 2, Szynkaruk 2, Uścinowicz 2, Wąsik 1, Pękala 1.

Słaby początek meczu , Polki przegrywały 2:6, ale w drugiej połowie zmniejszyły straty do dwóch goli (14:16). Niestety w ostatnich 10 minutach popełniły zbyt dużo błędów technicznych, co przesądziło o porażce.

03.07.2015

Francja – Polska  23:22

Bramki dla Polski: Szynkaruk 5, Gliwińska 1, Płomińska 3, Stokłosa 3, Świerczek 2, Więckowska 2, Wąsik 2, Racka 2, Kowalczyk 1, Senderkiewicz 1.

Mecz był bardzo wyrównany i prowadzony w wysokim tempie. Polki uległy rywalkom w samej końcówce, choć miały szansę nawet na zwycięstwo.

04.07.2015

Francja – Polska 34:22

Bramki dla Polski: Wąsik 5, Uścinowicz 3, Więckowska 3, Gliwińska 3, Płominska 3, Kowalczyk 3, Senderkiewicz 1, Pękala 1.

Po początkowym, wyrównanym kwadransie Polki wyraźnie nie wytrzymały kondycyjnie trudów spotkania i wyraźnie przegrały.

*

Bramkarki Natalia Kolasińska i Karolina Kuszka  najlepiej zaprezentowały się w drugim meczu, kiedy osiągnęły po 40% skuteczności, w pozostałych notowały do 20% udanych  interwencji.