31 lipca 2015

Bagaż pozytywnej energii

Od zwycięstwa 35:28 (15:14) nad Hiszpanią występy w turnieju w Kwidzynie rozpoczęła reprezentacja Polski juniorek. W innym piątkowym meczu Dania zremisowała z Węgrami 27:27 (13:12).

Polki bardzo dobrze weszły w spotkanie. Po pierwszych minutach prowadziły 5:2 Później gra się wyrównała i wiele akcji do końca pierwszej połowy praktycznie toczyło się bramka za bramkę.

Od ok. 40 min zaczęła zarysować się przewaga zespołu gospodarzy. – Hiszpanki mają szybki środek na rozegraniu. Zagraliśmy twardo w obronie, a i bramkarki dużo pomogły zespołowi. Dużo rotowałem składem, a każda z zawodniczek, która wchodziła na boiska wnosiła coś wartościowego do gry. Otrzymaliśmy duży bagaż pozytywnej energii – ocenił trener Tomasz Konitz.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Nasz zespół nie wykorzystał jednak 5-6 stuprocentowych sytuacji. W sumie i tak skuteczność podopiecznych Konitza była imponująca. Dwa lata temu Hiszpanki pokonały Biało-czerwone sześcioma trafieniami.