11 sierpnia 2015

Zgodnie z planem

Polska bez problemów wygrała z Chile 28:16 (16:8) w meczu 3. kolejki mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w Jekatieryburgu. Następnym rywalem Biało-czerwonych, w czwartek, będzie Serbia.

Zwycięstwo nad zespołem z Ameryki Płd. mogło być bardziej okazałe, gdyby nie proste błędy. Zwłaszcza w rozegraniu piłki. Nasz zespół nie wykorzystał też kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem. – Zagraliśmy w ciągu 24 godzin dwa różne mecze – przyznał trener Rafał Kuptel, mając na myśli również spotkanie ze Szwecją. – Do konta dopisaliśmy dwa ważne punkty.

Drużyna Chile, a także Wenezuela występująca w grupie B, to najsłabsze zespoły turnieju. Chilijczycy we wtorek pierwszego gola z gry zanotowali dopiero w 16 min. Wówczas Biało-czerwoni prowadzili 11:3. Rywale mieli spore problemy z dochodzeniem do sytuacji rzutowych. Polacy z każdą minutą powiększali przewagę, która przed przerwą wynosiła osiem trafień.

Prowadzenie zaraz po przerwie wzrosło o kolejne cztery bramki. Niestety drugi okres słabszej gry spowodował, że przeciwnicy odrobili trochę straty. Udane kontry w wykonaniu naszego zespołu w końcowych minutach meczu ponownie przywróciły dwanaście bramek różnicy.

– Serbia to zespół naszego pokroju. Osiągnięcie korzystnego wyniku będzie możliwe, gdy zagramy podobnie jak ze Szwecją – przyznał Kuptel.