12 stycznia 2007

Polska-Hiszpania 25:27

W pierwszym występie turnieju mężczyzn w Leon Polska przegrała z aktualnym mistrzem świata Hiszpanią 25:27 (10:14). Najskuteczniejszym zawodnikiem białoczerwonych był Karol Bielecki zdobywca 7 bramek. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał Bartosz Jurecki.

Pierwszy sprawdzian polskiego zespołu w ostatnim turnieju przed mistrzostwami świata okazał się cennym doświadczeniem. Do pełni szczęścia zabrakło korzystnego wyniku z gospodarzami imprezy. W składzie Hiszpanów wystąpiło 12 złotych medalistów MŚ 2005, które odbyły się w Tunezji.
Podopieczni Juana Carlosa Pastora nie preferowali szybkiego rozgrywania akcji, ale w odpowiednich momentach przyspieszali grę, zmieniali pozycję, co często wystarczało na naszych obrońców. Na przeszkodzie stawali dobrze dysponowani polscy bramkarze (w I połowie Adam Weiner, po zmianie stron Sławomir Szmal), którzy w sumie obronili 16 strzałów.

Od stanu 4:3 dla Polski Hiszpanie zdobyli trzy kolejne bramki i nie oddali już prowadzenia do końcowej syreny. Potem ich przewaga dochodziła nawet do sześciu goli (18:12). Polacy szczególnie problemy mieli z upilnowaniem, grającego na pozycji lewego rozgrywającego, Ikera Romero i lewoskrzydłowego Juanina Garcię. Pierwszy z nich strzelił 6 z 8 pierwszych bramek Hiszpanów, a drugi skutecznie kończył kontrataki. W tym elemencie gry rywale zdecydowanie przeważali.

W naszym zespole dobre zawody rozegrał Bielecki, który uderzeniami z dystansu kilkukrotnie nie dał szans hiszpańskiemu bramkarzowi. Zawodnikom Bogdana Wenty przydarzyło się jednak za dużo prostych błędów i strat. Szwankowała też współpraca na boisku. Polacy najlepszy okres gry zaliczyli między 43 a 49 min, który wygrali 5:1. Wówczas na tablicy pojawił się wynik 19:21. Jedno z tych trafień, po asyście Marcina Lijewskiego, zaliczył Bartosz Jurecki. Nasz obrotowy nr 1 na parkiecie wszedł pod koniec I połowy. Prezentowaną dyspozycją przekonał, że szybko powraca do pełnej sprawności po urazie więzadeł pobocznych. Dobrze to wróży przed kolejnymi meczami.

Wszystkie zespoły biorące udział w tej imprezie przygotowują się do MŚ w Niemczech, które rozpoczną się za tydzień.

Polska-Hiszpania 25:27 (10:14)
Polska: Weiner, Szmal – M. Jurecki, Bielecki 7 (2×2?), M.Lijewski 5 (2?), K.Lijewski 1, Kuptel, Jurasik 2, Jachlewski 1 (2?), Kuchczynski 2, Siódmiak 1, Tłuczyński 3 (2), Kwiatkowski, B. Jurecki 2, Tkaczyk 1, Wleklak (2?). Kary 10 min. Trener: B.Wenta.
Hiszpania: Hombrados, Barrufet ? A.Entrerios 4, Urios 3, Garabaya 3, Garalda 2 (2?), Puiq, Lozano (2?), R.Garcia 1, Perez (2?), Davis 1, J.Garcia 5, Romero 7, Tomas 1. Kary 6 min. Trener: J.C.Pastor.
Sędziowie: Abrahamsen, Kristiansen (obaj Norwegia).

Rosja-Brazylia 34:32 (18:16).