3 grudnia 2006

Challange Cup: A.S.E. – Zagłębie 36:37

Piłkarze Zagłębia Lubin w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Challange Cup pokonali w Atenach grecki zespół A.S.E. Doukas School 37:36 (20:22). Rewanż odbędzie się 9 grudnia w Lubinie.

W pierwszej połowie piłkarze ręczni Zagłębia zagrali nieskutecznie w obronie i nie radzili sobie z szybko grającym zespołem greckim. Stąd do przerwy dwiema bramkami prowadzili goście. Na początku drugiej części meczu lubinianie szybko zniwelowali straty. Potem ponownie zaczęli popełniać błędy z pierwszej połowy. Wykorzystali to rywale, którzy wypracowali pięciobramkową przewagę (32:27). Wówczas rolę się odwróciły. Ostatnie 10 minut meczu Zagłębie wygrało 10:4. W tym okresie wyróżniali się reprezentanci Polski – Bartłomiej Jaszka i Piotr Obrusiewicz ? którzy udanie kończyli kontrataki.
A.S.E. Doukas School – Zagłębie Lubin 36:37 (22:20)
DOUKAS: Koulouris, Fatouros ? Mouxtzouridis 8, Thomaidis 5, Zaloxis, Chatsatourian 2, Stavrou 1, Sagias 1, Partsalakis , Zivulovic 10, Milosevic 6, Anelopoulos, Arnautis 1, Glavopoulos 2. Kary: 6 min.
ZAGŁĘBIE: Ligarzewski, Świrkula – Kubisztal 5, Jasiński, Kozłowski 4, Stankiewicz 4, Obrusiewicz 7, Tomczak, Fabiszewski 6, Jaszka 3, Niedośpiał 5, Anuszewski, Steczek 1, Orzłowski 2. Kary 2min.
Sędziowali: Dobler, Meyer (Szwajcaria).