28 lipca 2007

Na Katar najlepsi Polacy

Polska z kompletem zwycięstw wygrała grupę A Mistrzostw Świata w Bahrajnie. Podopieczni Ryszarda Skutnika w trzecim występie Katar 40:28 (18:10). Po dniu przerwy ich rywalami będą ekipy Chorwacji i Argentyny.

Przed sobotnim spotkaniem do naszej drużyny dotarły echa miejscowej prasy, która w tytułach „krzyczała”: Polska upokorzyła Hiszpanię.

Mecz z Katarem od początku toczył się pod dyktando Polaków. Rywalom sił wystarczyło zaledwie na kwadrans gry (7:4). Potem na dwa gole Białoczerwonych odpowiadali zazwyczaj jednym trafieniem. Po pierwszych 30 minutach w bramce za Piotra Wyszomirskiego wystąpił Sebastian Zapora.

”Poza Jarkiem Tomiakiem wszyscy nasi zawodnicy z pola zdobyli bramki. Trudno kogokolwiek wyróżnić. Cały zespół grał bardzo dobrze. W 58 min za brzydki faul Kopyciński ujrzał czerwoną kartkę” – poinformował Ryszard Łodziński, kierownik polskiej reprezentacji.

Przewinienie Kopycińskiego było zupełnie niepotrzebne. Wówczas Polska wysoko prowadziła (38:27), a tak zawodnik osłabił drużynę przed ważnymi meczami w II rundzie. Wynik został ustalony po wykończeniu kontr kolejno przez Roberta Orzechowskiego i Mateusza Jankowskiego.

Polska–Katar 40:28 (18:10).
Polska: Wyszomirski, Zapora – Chrapkowski 7, Michałów 1, Kopyciński 1, Jankowski 3, Gierak 2, Kostrzewa 4, Chrapusta 2, Szyba 6, Adamczak 1, Orzechowski 8, Bednarek 5, Tomiak. Kary 16 min. Czerwona kartka: Kopyciński (’58).
Katar: Dimeh, Salem – Bakhit 1, N. Al-Buainain 6, J. Al-Buainain, Sharaim, Madadi 4, Kenaoui 4, Alhajri 4, Al-Dosari 1, Mohamed,Al-Ali 8. Kary 10 min.
Sędziowali: Al Maamly, Shaban obaj (Egipt). Widzów 150.

X X X

Następne mecze Polska zagra w grupie M I (po zaliczniu wygranej nad Hiszpanią) z zespołami z grupy B: