14 sierpnia 2007

Trzecia porażka Polek w Izmirze

Polska przegrała z Niemcami 27:31 (15;16) w meczu o miejsca 9-16 Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet odbywających się w Izmirze.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Długo żadnej  z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż dwie bramki. Dopiero 5 min przed przerwą Niemki objęły prowadzenie 16:14, ale po chwili gola uzyskała Klaudia Pielesz.

Po zmianie stron konsekwentna gra rywalek dorowadziła w 39 min do stanu 22:17. Pięć kolejnych trafień Polek doprowadziło do remisu. Następny okres dobrej postawy Białoczerwonych nastąpił między 50 a 55 min. Wówczas trzy z czterech kolejnych bramek dla Polek zdobyła Aleksandra Mielczewska. Prowadzenie 27:25 podopiecznych Zenona Łakomego pozwalało żywić nadzieję na korzystny rezultat. Niestety autorkami sześciu goli z rzędu były wyłącznie Niemki.

Niemcy-Polska 31:27 (16:15)POLSKA: Morawiec, Kwiecień – Szwed 7, Świderska, Aleksandrowicz 2, Wańczyk, Kulwińska 1, Mielczewska 6, Kocela, Leśkiewicz 1, Pielesz 5, Kucinśka 4, Byzdra 1.