20 października 2007

Holland Cup: Polska-Niemcy 25:35

Polska przegrała z Niemcami 25:35 (13:18) w drugim występie grupy B turnieju Holland Cup. Podopieczne Zenona Łakomego w niedzielę zagrają z Holandią o 3. miejsce.

W meczu nie mogły zagrać kontuzjowane Iwona Łącz (stopa) i Karolina Kudłacz (bark). Ich urazy, jak poinformował Klaudiusz Sevkovic, menedżer zespołu, nie są na szczęście groźne.

Potyczka z Niemcami przez 20 minut miała wyrównany przebieg. "Potem zabrakło nam zdrowia. To żadna nowość. Wiemy nad czym musimy pracować" – ocenił trener Łakomy. Jego zdaniem czerwona kartka, którą pod koniec I połowy otrzymała Klaudia Pielesz była niesłusznie przyznana.

W 30 min Pielesz wykonywała rzut wolny bezpośredni. W momencie rzutu trafiła piłką w głowę rywalki. "Przepisy wyraźnie mówią, że obrońca w takim przypadku musi stać nieruchomo. Dopiero wówczas można karać. Tym razem Niemka wyskoczyła w górę i została trafiona. Porażka mogła być niższa, ale zwycięstwo nie było w naszym zasięgu" – zakończył polski szkoleniowiec.