15 listopada 2007

LM: Drammen- Zagłębie 33:33

W meczu 5. kolejki grupy G Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Interferii Zagłębia Lubin zremisowali na wyjeździe z norweskim Drammen HK 33:33. Podział punktów pozwolił obydwu drużynom zachować szansę na awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Już pierwsze minuty pokazały, że Zagłębie będzie walczyło o zwycięstwo. Skuteczne akcje zapewniły lubinianom prowadzenie 4:0 i 6:2. Wydawało się, że pozwoli im to kontrolować grę, jednak norwescy zawodnicy szybko zaczęli odrabiać straty. W efekcie gospodarze doprowadzili  do wyrównania, a następnie sami osiągnęli przewagę czterech trafień.

Polscy zawodnicy marnowali w końcówce I połowy stuprocentowe okazje, również postawa bramkarzy była daleka od ideału. Norwegom zdarzyło się rzucić 4 bramki z rzędu.

Druga część meczu pełna była walki i bardzo dobrej gry obu zespołów. Podopieczni Jerzego Szafrańca systematycznie zaczęli odrabiać straty. Krzysztof Górniak zaczął trafiać. Podobnie efektownie prezentowali się reprezentanci Polski – Michał Stankiewicz i Michał Kubisztal (który został wybrany najlepszym zawodnikiem Zagłębia).

Na niespełna 2 minuty przed końcem spotkania Zagłębie prowadziło 33:32, mając dodatkowo przewagę jednego zawodnika. Końcówka była bardzo nerwowa – na boisku doszło do spięcia, sędzia pokazał dwie czerwone kartki, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem lubinianie nie wykorzystali doskonałej sytuacji na zapewnienie sobie zwycięstwa.

"Remis jest dobrym wynikiem, ale to my mieliśmy szansę wygrania tego spotkania. Teraz pozostaje już tylko spotkanie u siebie z Niemcami. Liczymy na zwycięstwo, ale wiemy, że będzie ciężko. Niemcy nie zlekceważą nas po raz drugi. Żeby awansować musimy jednak wygrać" – powiedział po meczu II trener Zagłębia Dariusz Bobrek.

Drammen HK – Interferie Zagłębie Lubin 33:33 (19:15)Sędziowali: Repensek, Pozeznik (obaj Słowenia). Widzów 1200.

Drammen: Holm, Spanne, Sorheim – Solberg 4, Hagen 10, Hovind 1, J. Hansen 6, Strand 1, Nordhagen 1, E. Hansen, S. Hansen, Hykkerud 3, Andersen 6, Hajdarevic 1. Kary:  12 min. (Hovind wykluczenie)

Interferie: Świrkula, Covtun – Orzłowski 2, Stankiewicz 4, Niedośpiał, Górniak 5, Steczek, Tomczak 1, Paweł Adamczak, Kozłowski 2, Kubisztal 9, Jaszka 6, Obrusiewicz 3, Anuszewski 1. Kary : 14 min. (Anuszewski – czerwona kartka).