15 marca 2008

Puchar EHF: Safo wyeliminowane

Szczypiornistki SPR Safo Lublin w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Federacji (EHF)  wygrały z Dynamem Wołgograd 32:29 (20:14). W pierwszym zwyciężyło Dynamo 30:20, które awansowało do półfinału.

10-bramkowa strata sprzed tygodnia z Wołgogradu okazała się zbyt trudna do odrobienia dla mistrzyń Polski.

Pierwsza połowa pozwalała na optymizm, bo w 29 min SPR Safo wygrywało różnicą ośmiu bramek (20:12), a dodatkowo rewelacyjnie spisująca się w tym meczu Magdalena Chemicz obroniła drugi już w tym spotkaniu rzut karny. Tuż przed przerwą Rosjanki zniwelowały jednak przewagę do 6 bramek.

Po zmianie stron bardziej skuteczne były zawodniczki Dynama. Stopniowo zmniejszając rozmiary porażki wywalczyły awans do dalszych gier pucharowych. (PAP)

SPR Safo Lublin – Dynamo Wołgograd 32:29 (20:14)
SPR: Chemicz – D.Malczewska 7, Włodek 3, Damięcka 3, Rola 3, Majerek 2, Marzec, Wojdat, Duran 7, Tyda 6, Puchacz, Skrzyniarz 1.
Dynamo: (najwięcej): Lewina 9, Koczetowa 6, Makarowa 5.

Sędziowali: Van der Helm, Wiebrands (oba Holandia). Widzów 2500.