12 sierpnia 2008

Zapomnieć o Hiszpanii, cel Brazylia

Wiele krytycznych uwag miał Bogdan Wenta do sędziów po przegranej z Hiszpanią. Z drugiej strony o fatalnie rozegrane końcowe minuty polscy szczypiorniści pretensje powinni mieć wyłącznie do siebie. Awans do ćwierćfinałów wydaje się jednak być pewny. Wystarczy w czwartek pokonać Brazylię, która w 2.kolejce została zdeklasowana przez Chorwację 33:14.

14 goli Brazylijczyków to jak na razie najgorsze osiągnięcie w całym turnieju olimpijskim, łącznie z rywalizacją kobiet. W tym spotkaniu nie zagrał lider Chorwatów Ivano Balic. Wiele wskazuje na to, że może go zabraknąć na boisku także za dwa dni w meczu przeciw Francji. Ale to już problem reprezentacji Chorwacji i jej trenera Lino Červara.  W  trzecim wtorkowym spotkaniu grupy A Francja powtórzyła wynik Polski i rozgromiła Chiny 33:19.

Niezwykle wyrównana walka toczy się w grupie B. Tu po 2.kolejkach wszystkie zespoły zachowały szanse na awans do najlepszej ósemki turnieju. Z kompletem zwycięstw stawce przewodzi Islandia, która tym razem wygrała 33:29 z Niemcami. Mistrzom świata nie pomogła świetna dyspozycja Michaela Krausa, który przebywając w sumie na parkiecie niespełna 40 minut zdobył 13 goli. Największy zawód, jak dotąd, swoim sympatykom sprawiają Duńczycy. Mistrzowie Europy po remisie z Egiptem, tym razem ulegli Korei Płd. 30:31.

Wspomniany Egipt bliski był zabrania punktu innej czołowej europejskiej drużynie. Rosja wygraną 28:27 zapewniła sobie dopiero na 3 sekundy przed finałową syreną.