4 października 2008

Trudne zadanie Zagłębia

Piłkarki ręczne Interferie Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe z rosyjskim zespołem Kubań Krasnodar 22:32 (11:16) w pierwszym meczu II rundy Pucharu Federacji (EHF). Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 11 października w Lubinie.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównanym widowiskiem. Znakomicie grający blok defensywny Zagłębia spowodował, że gospodynie nie były w stanie zakończyć swoich akcji rzutami i w rezultacie traciły piłkę. Rosjanki dopiero w końcówce zdołały "odskoczyć" na trzy bramki, a następnie, dzięki znakomitym kontrom, konsekwentnie powiększały przewagę.

Początek drugiej połowy należał do piłkarek z Lubina, które zdołały zmniejszyć stratę do zaledwie dwóch goli. "O wyniku spotkania przesądziły jednak kary, które polskie szczypiornistki otrzymywały w kluczowych momentach gry" – powiedział drugi trener Zagłębia Zbigniew Rutka.

W 39. minucie karę dwóch minut otrzymała Aleksandra Jacek i wtedy przeciwniczki powiększyły swoją przewagę. Podobna sytuacja miała miejsce w końcówce. Z boiska na dwie minuty usunięta została Karolina Semeniuk, a Rosjanki dzięki szybkiemu rozegraniu ponownie zwiększyły przewagę.

HC Kubań Krasnodar – Interferie Zagłębie Lubin 32:22 (16:11)