22 listopada 2008

Zadebiutowali i odpadli

W rewanżowym meczu 3. rundy Challenge Cup piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn przegrało na wyjeździe z serbskim RK Proleter Naftagas Zrenjanin 15:23 (7:12) i odpadło z rozgrywek, bowiem u siebie polski zespół zwyciężył tylko 24:19.

"To był nasz debiut w europejskich pucharach. Odpadliśmy, trudno. Z perspektywy dwóch spotkań widać było dzisiaj, że pojechaliśmy do Serbii ze zbyt małą zaliczką bramkową" – powiedział menedżer drużyny MMTS Robert Majdziński.

Czwarta drużyna polskiej ligi ubiegłego sezonu nawiązywała wyrównaną walkę z zespołem serbskim do 25. minuty. Było wówczas 9:7 dla Proletera. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy kwidzynianie nie rzucili już żadnej bramki, stracili natomiast trzy. Druga odsłona stała już pod znakiem zdecydowanej przewagi ekipy z Serbii.

RK Proleter Naftagas Zrenjanin – MMTS Kw idzyn 23:15 (12:7)
Sędziowali: Karlubik, Struhar (obaj Słowacja). Widzów 1200.