11 grudnia 2008

Azoty – Osiem bramek w 60 min

We środę rozegrano większość spotkań 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski. Obrońca trofeum, Wisła Płock, dzień wcześniej nie dał szans II-ligowcowi BKS Bochnia. Kibice Vive i władze tego klubu z dużym rozczarowaniem odebrali skład w jakim na mecz do Kielc przyjechał zespół Azotów Puławy – praktycznie sami juniorzy. Goście do przerwy zdobyli dwie bramki…

Sporą niespodziankę sprawili gorzowscy akademicy, którzy bez sześciu podstawowych zawodników pokonali Traveland Spotem Olsztyn. Sukcesu, jakim jest awans AZS-u AWF-u do ćwierćfinału Pucharu Polski, nie umniejszają podobne ubytki wśród gospodarzy. Olsztynianie to w końcu trzecia siła ekstraklasy.

„Gazeta Lubuska” pisze, że czarny scenariusz, który przed meczem rysował się w teorii, sprawdził się tylko na początku meczu. Brak skuteczności sprawił, że w 7 min goście przegrywali już 1:4. Ale im dalej, tym skazywani na pożarcie gorzowianie sprawiali coraz lepsze wrażenie. W 14 min przyjezdni objęli prowadzenie 8:7, którego nie oddali już do końca.

W zespole akademików kapitalny mecz rozgrywał zwłaszcza Tomasz Rafalski (11 goli). „Siwy" już do przerwy zdobył osiem bramek. Również pozostali zawodnicy w pełni wykorzystywali szansę daną im przez trenera Michała Kaniowskiego. Akademicy grali szybko i kombinacyjnie, co mogło się podobać. Nie przeszkadzało im nawet to, że w takim ustawieniu spotkali się pierwszy raz!

Po zmianie stron obraz spotkania niewiele się zmienił, mimo że Traveland grał już optymalną siódemką. Chwała gorzowianom, że z wysokiej przewagi po pierwszej połowie dali uszczknąć rywalowi zaledwie dwa gole. – To cieszy, tym bardziej, że na pięć minut przed końcem, gdy graliśmy w podwójnym osłabieniu, Olsztyn zbliżył się niebezpiecznie na cztery bramki – relacjonował trener AZS-u AWF-u Michał Kaniowski.Było sporo pozytywów. Dużo, czasem szczęśliwych, bramek w ataku pozycyjnym i dzięki obronie 6-0 skuteczne kontry.