10 kwietnia 2009

W Mielcu wygrana nad Ukrainą

Polska pokonała Ukrainę 28:25 (11:10) w piątkowym meczu grupy 3 kwalifikacji do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Mielcu. W innym spotkaniu Hiszpania zwyciężyła Grecję 38:22 (18:10). Do finałów awansuje tylko najlepszy zespół.

Michał Szyba w akcji na ukraińską bramkę /Fot. Przemek Cynkier

Pierwsza połowa meczu Polski z Ukrainą miała wyrównany przebieg. Na tablicy najczęściej pojawiał się remis. Białoczerwoni doprowadzili do stanu 11:7, ale rywale wykorzystując grę w podwójnej przewadze zdołali zniwelowac straty do jednego gola.

Po przerwie zarysowała się lekka przewaga gospodarzy. Polacy prowadząc 22:21 zdobyli gola z gry w ataku pozycyjnym, a później w 52 min. kontrę udanie zakończył Damian Kostrzewa. W sobotę podopieczni Ryszarda Skutnika zmierzą się z Grecją.