7 listopada 2009

Drugie zwycięstwo Vive w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni VIVE Targów Kielce stworzyli kolejne dramatyczne widowisko w spotkaniu Ligi Mistrzów. Tym razem mistrzowie Polski pokonali we własnej hali HC Bosna Gas Sarajewo 34:30 (15:15). Za tydzień następnym rywalem VIVE będzie francuski zespół Chambery Savoie HB.

Zespół VIVE uczynił kolejny ważny krok, aby na koniec rozgrywek grupowych uplasować się na co najmniej 3-4 miejscu, gwarantującym awans do następnej fazy. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Gospodarze już do przerwy mogli prowadzić kilkoma bramkami, ale nie wykorzystali czterech rzutów karnych i kilka sytuacji sam na sam z bramkarzem. Charakter zawodników VIVE pozwolił odrobić straty jeszcze przed przerwą.

Po zmianie stron Bośniacy długo prowadzili 1-2 trafieniami. Często bramki zdobywali rzutami z podłoża, czym zaskakiwali defensywę gospodarzy. W tym elemencie gry wyróżniali się Vedran Banic i Damir Doborac. Po raz ostatni remis zanotowano w 53 min kiedy to Mariusz Jurasik trafił do siatki (28:28). „Józek” oraz Rastko Stojkovic należeli do najlepszych zawodników VIVE. W kolejnych minutach przewaga kieleckiego zespołu nie podlegała dyskusji.

Vive Targi Kielce – HC Bosna BH Gas Sarajewo 34:30 (15:15)
Vive: Cleverly, Kubiszewski – Podsiadło 6, Kuchczyński, Jurasik 6, Stojkovic 11, Rosiński 3, Nat 3 oraz Grabarczyk, Jachlewski 2, Piwko, Gliński, Żółtak, Knudsen 3. Kary 8 min,