15 marca 2010

SPR w trudnej sytuacji przed rewanżem

Szczypiornistki SPR Lublin przegrały w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu EHF z Randers HK 24:34 (12:17). Stawia to zespół Mistrzyń Polski w niezwykle trudnej sytuacji przed meczem rewanżowym, który odbędzie się  za tydzień w Lublinie.

W ciągu ośmiu pierwszych minut meczu drużyna SPR nie zdobyła żadnej bramki, tracąc cztery. Polki grały bardzo nieskutecznie i popełniały mnóstwo błędów zarówno w ataku, jak i w obronie. Na szczęście Mistrzynie Polski w miarę szybko obudziły się z letargu i zaczęło odrabiać starty. Po kwadransie gry było już "tylko" 7:4 dla Randers.

Kolejne minuty to dalsza pogoń lublinianek. Końcówka pierwszej połowy spotkania nie potoczyła się jednak po myśli SPR, które pozwoliło rywalkom odskoczyć na pięć trafień. Wiele problemów lubelskiej defensywie przysparzała środkowa rozgrywająca duńskiej drużyny – Nina Worz. Reprezentantka Niemiec jeśli nawet sama nie zdobywała goli, to skutecznie dogrywała do swoich koleżanek, które pokonywały lubelskie bramkarki. Do przerwy było 17:12 dla Randers.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęło Randers, które po kilku minutach tej części gry prowadziło już 21:12. Sytuacja zaczynała wyglądać bardzo nieciekawie dla SPR, jednak na całe szczęście kolejne cztery bramki padły łupem lublinianek i przewaga Dunek znów wynosiła pięć trafień. Ostatnia faza spotkania to dominacja Randers. Od 43. min. duński zespół zdobył jedenaście bramek, na które SPR odpowiedziało zaledwie sześcioma trafieniami.

W efekcie lublinianki przegrały 24:34 i jeżeli poważnie myślą o awansie do półfinału, to w rewanżu będą musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Dunki to doświadczony zespół i dziesięciobramkowa przewaga przed rewanżem stawia je w niezwykle korzystnej sytuacji.

Randers HK – SPR Lublin 34:24 (17:12)

Randers: Masson, Aagaard – Wörz 8, Augustesen 5, Dalby 5, Fruelund 5, Eric 3, Fisker 2, Medeiros 2, Silich 2, Kristensen 1, Kristiansen 1.

SPR: Sadowska, Jurkowska – Małek 8, Marzec 4, Puchacz 3, Repelewska 3, Włodek 3, Rukaite 2, Wolska 1, Mihdaliova, Skrzyniarz, Wojdat, Wojtas.

Źródło: GW Lublin