2 maja 2010

MMTS Kwidzyn finalistą Challenge Cup!!!

MMTS Kwidzyn zwyciężył Bologna United 28:19 (13:9) i tym samym awansował do finału Challenge Cup!!! Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu w Bolonii padł remis (24:24). W rewanżu we własnej hali Kwidzynianie nie dali Włochom żadnych szans, niemal przez cały czas kontrolując przebieg spotkania. Awans do finału europejskich rozgrywek  jest z pewnością jednym z największych sukcesów w historii klubu. Zawodnicy MMTS-u w finale zmierzą się portugalskim Sportingiem. Portugalczycy co prawda przegrali w Lublanie, w rewanżowym spotkaniu ze Slovanem, 30:33 (16:14), ale w pierwszym meczu wygrali różnicą pięciu bramek i dzięki temu uzyskali awans. Z pewnością jest to rywal w zasięgu polskiego klubu, a więc sen o zdobyciu jednego z europejskich trofeów jak najbardziej może stać się rzeczywistością!

Tylko początek meczu miał wyrównany przebieg, po 10 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 4:4. Wtedy na prowadzenie wyszli zawodnicy trenera Zbigniewa Markuszewskiego i nie oddali go już do końca spotkania. Oba zespoły schodziły na przerwę do szatni przy 4-bramkowym prowadzeniu MMTS-u – 13:9.

Druga połowa toczyła się pod zdecydowane dyktando polskiej drużyny. Kwidzynianie świetnie zaprezentowali się tej partii w defensywie, pozwalając Włochom rzucić pierwszego gola dopiero w 44 minucie gry. W tym momencie MMTS wygrywał już 18:10. W bramce świetnie spisywał się Sebastian Suchowicz, na którego Włosi nie potrafili znaleźć recepty. Co prawda Bologna zdołała jeszcze na chwilę zmniejszyć straty do 5 goli różnicy, ale odpowiedź Polaków była natychmiastowa i w 54 minucie prowadzili oni już 24:15. Całe spotkanie zakończyło się właśnie 9-bramkowym zwycięstwem MMTS-u, w stosunku 28:19.

MMTS Kwidzyn – Bologna United 28:19 (13:9)

MMTS Kwidzyn: Sebastian Suchowicz – Dmitrij Marchun 6, Maciej Mroczkowski 4, Michał Adamuszek 3, Michał Waszkiewicz 3, Tomasz Witaszak 3, Michał Peret 3, Patryk Rombel 2, Łukasz Cieślak 2, Jacek Wardziński 1, Robert Orzechowski 1, Łukasz Czertowicz, Mateusz Seroka.

Bologna United: Juan Manuel Bar, Matteo Pettinari – Marcello Montalto 6, Dino Zaniboni 3, Nikola Isailović 2, Denys Alyaga Fonseca 2, Riccardo Pivetta 2, Miodrag Kazić 1, Francesco Volpi 1, Alessio Bisori 1, Giulio Venturi 1, Stefano Norberti, Ezequiel Pardales, Filippo Pesaresi.