31 października 2010

Kadra ‘B’ druga w Wągrowcu

W zakończonym w sobotę turnieju w Wągrowcu zwyciężyła ekipa Czech. Naszym południowym sąsiadom w końcowym sukcesie nie przeszkodził remis z reprezentacją Włoch. Z kolei II kadra Polski, dzięki pokonaniu Norwegii "B" 36:27, uplasowała się na drugim miejscu.

W pierwszym meczu ostatniego dnia turnieju Czechy "B" zmierzyły się z I reprezentacją Włoch. Nasi południowi sąsiedzi, remisując 39:39. niespodziewanie stracili pierwsze punkty w imprezie.

Czechy "B" – Włochy "A" 39:39 (18:19)

W ostatnim spotkaniu II reprezentacja Polski zmierzyła się z Norwegią "B". Był to mecz o drugie miejsce w imprezie. Lepsi okazali się podopieczni Leszka Biernackiego, zdecydowanie pokonując Skandynawów 36:27. Pierwsza połowa była jednak wyrównana. Polacy schodzili do szatni z zaliczką dwóch trafień (16:14). Od 36. minuty przewaga polskiego zespołu była coraz wyraźniejsza. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania było już 27:19 dla Biało-Czerwonych.

Polska "B"- Norwegia "B" 36:27 (16:14)

Bramki dla Polski: Babicz Adam 8, Bartczak Michał 5, Podsiadło Paweł 5, Kostrzewa Damian 4, Masłowski Piotr 3, Krieger Kamil 3, Twardo Adam 2, Gumiński Wojciech 2, Wysokiński Michał 1, Szpera Marek 1, Jankowski Mateusz 1, Peret Michał 1.

Bramki dla Norwegii: Jondal Magnus 9, Pedersen Eirik Heia 5, Gjertsen Tobias 3, Fjeldtvedt Edwin 2, Bilov-Olsen Trym 2, Spanne Christian 2, Stegavik Steffen 2, Hykkerud Jakim 2.

Kary: Polska (8 minut), Norwegia (10 minut).