29 grudnia 2010

M.Lijewski wciąż w wybornej formie!

Trwa znakomita passa Marcina Lijewskiego! Rozgrywający HSV Hamburg po raz kolejny był najlepszym strzelcem swojego zespołu, hamburczycy pokonali 30:28 HSG Ahlen-Hamm i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi. Spotkanie to otwierało 19., ostatnią w tym roku, kolejkę niemieckiej ekstraklasy. Warto dodać, iż dzięki tej wygranej HSV wydłużyło do osiemnastu swoją niesamowitą serię kolejnych ligowych zwycięstw.

Gospodarze za szybko uwierzyli, że można wygrać z faworytem. Na początku drugiej połowy HSV zdobyło pięć bramek z rzędu, a do remisu – 17:17 – doprowadził Marcin Lijewski, który w całym meczu rzucił aż siedem goli. Hamburg wygrał – po zdecydowanie lepszej grze w drugiej połowie – 30:28 i jest nadal liderem tabeli.

HSG Ahlen-Hamm – HSV Hamburg 28:30 (17:12)

HSG: Ziemer, Mrkva – Pomeranz 7, Cloessner 5, Hock 4, Lammers 4, Gudat 3, Schroeder 3, Simon 2, Hynek, Machulla, Rycharski, Schmetz, Wiegers.

HSV: Bitter, Sandstrom – M.Lijewski 7, Vori 6, Hens 5, Flohr 4, Lacković 3, Lindberg 3, Kraus 1, Schroeder 1, Duvnjak, B.Gille, Jansen, Schliedermann.