22 kwietnia 2011

Znakomita postawa juniorów w Malborku!

Po dwóch dniach V Międzypaństwowego Turnieju Juniorów o Puchar Burmistrza Miasta Malborka reprezentacja Polski juniorów ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Podopieczni Jacka Okpisza wygrali z Rosjanami i dwukrotnie pokonali Białorusinów! W piątek na zakończenie imprezy, Biało-czerwonych czeka ponowne starcie z Rosją.

/Fot. spr-pomezania.malbork7.pl

Burmistrz Miasta Andrzej Rychłowski, który patronuje imprezie od pierwszej jej edycji w roku 2007, dokonał oficjalnego otwarcia, życząc goszczącym w Malborku reprezentantom Białorusi, Rosji i Polski sukcesów w sportowej rywalizacji. Rosjanie przyjechali do Malborka po raz trzeci, poprzednio goszczono ich w latach 2008 i 2009, Białorusini natomiast debiutują w imprezie.

Turniej, ze względu na uczestnictwo trzech zespołów, rozgrywana jest według formuły „każdy z każdym – mecz i rewanż”. System rozgrywek zmusza każdą z drużyn do rozegrania dwóch spotkań w jednym dniu. W środę taki los spotkał Białorusinów, w czwartek dwa spotkania rozgrywali Polacy, a w piątek czeka to Rosjan.

Na otwarcie imprezy, po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, reprezentacja Białorusi pokonała Rosję31:29, prowadząc również do przerwy 17:8. Pięć minut przed końcową syrena Białorusini prowadzili różnica siedmiu trafień. Końcówka należała jednak do Rosjan, którzy zdobywając pięć bramek z rzędu zniwelowali stratę do dwóch bramek.

W drugim meczu malborskiej publiczności zaprezentowali się prowadzeni przez trenera Jacka Okpisza reprezentanci Polski, których rywalami byli właśnie Białorusini. W pierwszej minucie okazji do uzyskania prowadzenia, z rzutu karnego nie wykorzystali goście. Chwię później Paweł Paczkowski zdobył pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski. Prowadzenia nasi juniorzy nie oddali już do końcowej syreny. W trzeciej minucie na tablicy wyników widniał jedyny w tym meczu rezultat remisowy 1:1. Pierwsżą połowę podopieczni Jacka Okpisza zakończyli prowadzeniem 18:11. W drugiej połowie przewaga naszych reprezentantów systematycznie rosła. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 39:25.

W drugim dniu turnieju kadra Jacka Okpisza odniosła dwa zwycięstwa, dzięki którym praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w imprezie. Wpierw po dość dramatycznym i obfitującym w emocje spotkaniu Polacy pokonali reprezentantów Rosji w stosunku  34:32.

Po niespełna dwóch godzinach odpoczynku na parkiet ponownie wyszli Biało-czerwoni. Tym razem ich rywalem byli Białorusini. Nasi juniorzy ponownie spisali się bardzo dobrze. Po zaciętej pierwszej połowie, w której kilkakrotnie prowadzenie obejmowali rywale, to jednak nasza drużyna prowadziła dwoma bramkami. Po przerwie i zdecydowanej rozmowie z trenerami, reprezentanci Polski grali rozważniej i skuteczniej, systematycznie powiększając swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 37:25.

20.04:

Rosja – Białoruś 29:31 (8:17)

Polska – Białoruś 39:25 (18:11)

Polska: Michał KAPELA, Patryk MAŁECKI – Michał PIWOWARCZYK – 2 bramki, Michał DASZEK – 1, Łukasz KUŻDEBA – 1, Paweł NIEWRZAWA – 4, Michał OBIAŁA – 3, Paweł GREGOR – 6, Bartosz WRÓBLEWSKI – 1, Paweł PACZKOWSKI – 5, Patryk ABRAM – 1, Sergiusz ZAGAŁA – 4, Oliver STASZEWSKI – 2, Łukasz ROGULSKI – 2, Denis SZCZĘSNY – 7.

21.04:

Polska – Rosja 34:32 (18:16)

Bramki dla Polski: Piwowarczyk – 3 ; Daszek – 6 ; Niewrzawa – 2 , Obiała – 2 , Gregor – 1 , Wróblewski – 1 , Paczkowski – 4 , Abram – 5 , Zagała – 3 , Staszewski – 2 , Rogulski – 2 , Szczęsny – 1 , Subocz – 2.

Polska – Białoruś 37:25 (13:11)

Bramki dla Polski: Piwowarczyk – 1 ; Daszek – 1 , Niewrzawa – 7 , Wróblewski – 1 , Paczkowski – 2 , Abram – 2 , Zagała – 6 , Staszewski – 2 , Rogulski – 9 , Szczęsny – 4 , Subocz – 2.