29 maja 2011

Orlen Wisła Płock Mistrzem Polski !!!

Orlen Wisła Płock pokonała przed własną publicznością Vive Targi Kielce 26:23 w czwartym meczu finału PGNiG Superligi i sięgnęła po tytuł Mistrza Polski!!! Podopieczni Larsa Walthera zwyciężyli w finałowej rywalizacji 3-1 Jest to siódmy złoty medal MP w historii płockiego klubu.

Trener Vive Bogdan Wenta dość niespodziewanie od początku postawił w bramce na Kazimierza Kotlińskiego i nie zawiódł się. To głównie dzięki "Kazikowi" kielczanie w pierwszej połowie trzymali wynik. Jednak jego koledzy słabiej spisywali się w ataku, notując aż dziesięć strat. Najlepiej spisywał się prezentujący ostatnio słabszą formę Michał Jurecki. Podobnie jak w sobotę kielczanie musieli gonić rywali. W 26. minucie przegrywali już 9:12, ale odpowiedzieli trzema trafieniami z rzędu i do przerwy był remis 12:12.

Początek drugiej połowy to coraz lepsza gra Vive, a w szczególności młodszego z braci Jureckich. "Dzidziuś" szalał w lepiej funkcjonującym ataku, trafiał nawet w momencie kiedy kielczanie grali w podwójnym osłabieniu! Zaczęli się natomiast mylić płocczanie – m.in. z karnego spudłował po raz pierwszy w tym dwumeczu Vegard Samdahl. W efekcie po czterech trafieniach z rzędu było 17:14 dla obrońców trofeum. Ale odpowiedź pretendentów do złota była natychmiastowa – trzy gole z rzędu, znów remis i wielkie emocje do samego końca. Lepiej rozegrała ją niesiona ogłuszającym dopingiem Wisła, w której błyszczał Morten Seier. W 55. minucie po trafieniu Samdahla było 23:20. Ale kielczanie nie powiedzieli ostatniego słowa i 90 sekund przed końcem Rastko Stojković zdobył gola kontaktowego (23:24). W odpowiedzi trafił Piotr Chrapkowski, a niezawodny Seier obronił rzut Michała Jureckiego i Tytuł Mistrzowski dla Orlen Wisły Płock stał się faktem!