6 lipca 2011

Awans Polek do rundy zasadniczej

Kobieca reprezentacja Polki w środowym meczu Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej zwyciężyła w chorwackim Umag Serbię 2:0. Wygrana zapewniła naszemu zespołowi awans z 4.miejsca w grupie A do rundy zasadniczej. Spotkania tej fazy zaplanowano na czwartek.

Spotkanie z Serbią rozpoczęło się o godz. 9:00. Rywalki w pierwszych minutach sprawiały korzystniejsze wrażenie. Prowadziły 7:4, 14:10. Polki grały zbyt nerwowo, zanotowały dużo niecelnych rzutów. W 8 min., przy stanie 10:15, polski sztab szkoleniowy poprosił o przerwę na żądanie. Przekazane uwagi pomogły. Do końca pierwszej partii punktowały (trzykrotnie za dwa) wyłącznie Polki. Na prowadzenie biało-czerwone wyprowadziła Ewa Perek, która po obrocie posłała piłkę w okienko serbskiej bramki.

Drugą partię Polki rozegrały już znacznie lepiej. Dopisywało im także szczęście. Piłka po rzutach rywalek raz odbiła się od poprzeczki, a raz od słupka. W bramce dobrze spisywała się Urszula Olejnik. Nic dziwnego, że Polki szybko objęły prowadzenie 6:1. Później kilkakrotnie ich akcje z rzutami z obrotu nie przynosiły powodzenia. Zmiana sposobu rzutów za 1 punkt dała dobre efekty. Wygrana Polek w tym secie ani na moment nie była zagrożona.

W środę Polacy nie sprostali Norwegom

Wyniki turnieju kobiet – grupa A:Polska – Serbia 2:0 (16:15, 12:6)
POLSKA: Perek 8, Pietras 8, Antoszewska 5, Żakowska 5, Slota 2, Dziewa, Łukasik, Olejnik.

W drugim secie Norwegowie wyraźnie przeważali

Wyniki turnieju mężczyzn – grupa 2 (runda zasadnicza)Polska – Norwegia 0:2 (23:25, 9:20)
POLSKA: Żywocki 8, Wiśniewski 7, Majchrzyk 6, Łukasiewicz 4, Malewski 4, Knopik 3, Baran, Szych.

Hiszpania – Macedonia 2:0
Węgry – Serbia 2:1