8 lipca 2011

OME: juniorzy na 6. miejscu

Reprezentacja Polski juniorów uległa w Goeteborgu Norwegii 23:27 (12:12) i tym samym zajęła ostatecznie 6. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy. – Mieliśmy dużą szansę, aby powalczyć tutaj nawet o medal, ale niestety w decydujących momentach zawodziła nas skuteczność – mówi szkoleniowiec kadry Jacek Okpisz.

Po dwóch minutach gry Polacy przegrywali już 1:5 i co zrozumiałe musieli gonić wynik. Jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, ale kosztowało ich to zbyt dużo sił, co odbiło się chyba na postawie zespołu w drugiej połowie. Biało-czerwonym nie można odmówić waleczności, albowiem nie pozwolili rywalom odskoczyć na zbyt daleki dystans bramkowy, jednak to Norwegowie dyktowali warunki gry w tej partii. Naszemu zespołowi udało się jeszcze zmniejszyć straty do trzech bramek, końcówka należała jednak do Skandynawów, którzy ostatecznie zwyciężyli 27:23.

Otwarte ME – Goeteborg 2011

mecz o 7. miejsce:

Czarnogóra – Belgia 29:20 (15:5)

mecz o 5. miejsce:

Norwegia – Polska 27:23 (12:12)

Polska: Kapela, Małecki – Szczęsny 1, Zagała 4, Niewrzawa 2, Paczkowski 7, Staszewski 1, Kornecki 5, Kuźdeba, Rogulski 1, Abram, Biegaj 1, Daszek 1, Obiała, Piwowarczyk, Walczak.