22 sierpnia 2011

MP na plaży: triumf Wrocławia i Poznania

W miniony weekend w Starych Jabłonkach rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w plażowej odmianie piłki ręcznej. W turnieju finałowym Mistrzostw Polski łącznie wzięło udział 16 ekip, po 8 w rywalizacji Pań i Panów. Wśród kobiet tytuł sprzed roku obroniły zawodniczki AZS AWF Gardinia Wrocław, z kolei wśród mężczyzn triumfowali gracze BHT GRU Juko Poznań.

Efektownych akcji nie brakowało /Fot. Dorota i Radek Kowalscy

Akademiczki z Wrocławia w meczu decydującym o złocie pokonał 2:0 Pyrki Poznań. W walce o brąz Warszawa Skład uporał się z Byczkami Kowalewo Pomorskie w stosunku 2:1.

Nagrody indywidualne:

Lewe skrzydło: Agnieszka Pęcherska (Byczki Kowalewo Pomorskie)

Prawe skrzydło: Ewa Perek (AZS AWF Gardinia Wrocław)

Koło: Karolina Dziewa (Reflex Pyrki AZS AWF Poznań)

Bramkarka: Monika Orzechowska (Byczki Kowalewo Pomorskie)

Wlotek: Grażyna Pietras: (AZS AWF Gardinia Wrocław)

Wspólne podium na zakończenie imprezy /Fot. Dorota i Radek Kowalscy

Tymczasem wśród mężczyzn Mistrzowie kraju sprzed roku – ekipa Warmii Olsztyn – teraz uplasowali się dopiero na piątej pozycji. Dosyć niespodziewanie zwyciężyli Poznaniacy z BHT GRU Juko, pokonując w finale zawsze groźnych zawodników BHT Damy Radę Inowrocław. Pojedynek o trzecie miejsce to z kolei popis gry Rondel Teamu Legnica, który wygrał z Gwardią Koszalin 2:0.