19 września 2011

Turniej el. do LM: Zagłębie na 3 miejscu

KGHM Metraco Zagłębie Lubin zajęło 3. miejsce w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń, który w weekend odbył się w Głogowie. Triumfatorkami imprezy została ekipa Buxtehuder SV i to właśnie Niemki zagrają w fazie grupowej Champions League. Dla podopiecznych Bożeny Karkut to jednak nie koniec przygody z europejskimi rozgrywkami, albowiem od 3. rundy rywalizować będą w Pucharze Zdobywców Pucharów.

/Fot. ZPRP

Buxtehuder SV w finale zwyciężył 30:26 (16:13) węgierską drużynę DVSC-Forum Debreczyn 30:26. Zaś w meczu o trzecią lokatę Mistrzynie Polski odprawiły 40:25 portugalski Gil Eanes-Lagos.