24 września 2011

Islandia pokonana, gramy o 1. miejsce!

Drugi mecz i drugie zwycięstwo reprezentacji Polski podczas Turnieju o Puchar Śląska! W sobotę Polki pokonały zawsze groźną ekipę Islandii 26:22. Oznacza to, że stawką jutrzejszego  pojedynku Biało-czerwonych z również niepokonaną Holandią będzie pierwsze miejsce w imprezie. Początek spotkania w chorzowskiej hali MORiS w niedzielę o godzinie 13:00.

/Fot. JG

Zgodnie ze złożoną wczoraj obietnicą selekcjoner Kim Rasmussen dokonał zmian zarówno w meczowej szesnastce jaki i wyjściowej siódemce, na trybunach chorzowskiej hali usiadły tym razem Joanna Dworaczyk, Kaja Załęczna, Karolina Zalewska oraz Izabela Czarna, w ich miejsce w protokole pojawiły się nazwiska Kingi Byzdry, Patrycji Kulwińskiej, Katarzyny Koniuszaniec i Anny Baranowskiej. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia polskiego zespołu, a dokładnie Aliny Wojtas, która popisała się dwoma skutecznymi akcjami w ataku. Były one wypadkową bardzo dobrej gry w obronie naszej drużyny, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Polki prezentowały się w tym elemencie gry o klasę lepiej niż poprzedniego wieczoru. Z pewnością miało to przełożenie na postawę zespołu w ofensywie, Karolina Sulżycka dwukrotnie świetnie popędziła do kontry, swoje okazje wykorzystała też bardzo aktywna na kole Patrycja Kulwińska, z linii siedmiu metrów nie myliła się Kinga Byzdra. Po upływie dwunastu minut Biało-czerwone prowadziły więc 8:3. Niestety od tego momentu inicjatywę przejęły Islandki, które systematycznie niwelowały przewagę naszej drużyny. W 23. minucie, po skutecznym kontrataku w wykonaniu Dagny Skuladottir, był już remis po 11. Na szczęście końcówka to popis Polek, które ponownie zacieśniły defensywę, punktując przy tym rywalki z kontry. Przyjezdne odpowiedziały tylko jednym trafieniem i do przerwy reprezentacja Polski prowadziła 16:12.

/Fot. JG

Druga połowa nie zaczęła się dla nas najlepiej, szwankowała przede wszystkim skuteczność. Na nieco ponad 20 minut przed końcem cała polska ławka i pół hali podskoczyły do góry, była to reakcja na premierowe trafienie w pierwszej reprezentacji młodziutkiej Patrycji Królikowskiej (17:14). Przypomnijmy, że dla tej zawodniczki wczorajszy mecz z Czeszkami był debiutem w seniorskiej kadrze. Na kwadrans przed końcem spotkania Polki wygrywały 19:16. Islandki nieustępliwie walczyły, stać je jednak było tylko na pojedyncze zrywy, które zresztą spotykały się z natychmiastową odpowiedzią Biało-czerwonych. Kilkakrotnie powtarzał się ten sam scenariusz, rywalki zmniejszały dystans do jednej, dwóch bramek, by po chwili ponownie przegrywać różnicą  trzech, czterech goli. Z istotnych wydarzeń nie sposób nie odnotować znakomitej interwencji Anny Baranowskiej, która efektownie obroniła rzut karny oraz znakomitego dogrania Byzdry do Hanny Sądej, której nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Gudny Asmundsdottir. Udane parady Patrycji Mikszto i kolejne kontry dopełniły dzieła – nasza reprezentacja mogła cieszyć się z wygranej nad finalistkami zbliżających się Mistrzostw Świata w Brazylii!